Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.02.2013 A A A
Kim są "Niewierni"?
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Tomasz Wiech. Materiał prasowy

W tym tygodniu (od 7 lutego) w Teatrze Łaźnia w Krakowie będzie można zobaczyć spektakl "Niewierni", który został uznany przez Dziennik Polski za jeden z najlepszych spektakli 2012 roku. Znakomity spektakl w reżyserii Piotra Ratajczaka porusza problem formalnego odejścia od Kościoła i stawia pytanie o powody, dla których ludzie decydują się wykonać ten trudny krok.


Apostazja jest jawnym i formalnym odrzuceniem wiary chrześcijańskiej, skutkującym odłączeniem się od wspólnoty kościoła. Przede wszystkim jednak to akt symboliczny, podkreślający, że dla Kościoła rzymskokatolickiego" przestaje się istnieć”. Apostatów, wedle szacunków samych zainteresowanych, jest w Polsce już pół miliona. Projekt Piotra Ratajczaka to rodzaj zbiorowej wypowiedzi artystycznej aktorów, odtwarzających prawdziwe świadectwa apostazji, oparte na osobistych relacjach i materiałach reportażowych. Widz śledzi rekonstrukcję drogi duchowej bohaterów spektaklu, zdarzeń i refleksji, które doprowadziły ich do decyzji o odejściu z Kościoła. Dlaczego ludzie wychowani i żyjący we wspólnocie wierzących nie chcą dłużej określać swojej tożsamości przez pryzmat wyznania? Jakie osobiste dramaty kryją się za jednostkowym aktem apostazji?

 

Spektakl został wyprodukowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, inauguruje tematyczny cykl prapremier pod hasłem NIEDOWIARA. Kolejne spektakle wyreżyserują: Wiktor Rubin, Radek Rychcik, Zenon Fajfer, Michał Zadara.

 

W obsadzie znaleźli się: Przemysław Chojęta, Dariusz Fodczuk, Izabela Gwizdak, Joanna Król, Barbara Kurzaj, Paweł Pabisiak oraz Tomasz Pisarek.

 

Najbliższe spektakle: 7, 8, 9 i 10 lutego 2013, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 15, 16 i 17 lutego 2013, godz. 19.00
Bilety: 30 i 40 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...