Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.02.2013 A A A
Kim są "Niewierni"?
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Tomasz Wiech. Materiał prasowy

W tym tygodniu (od 7 lutego) w Teatrze Łaźnia w Krakowie będzie można zobaczyć spektakl "Niewierni", który został uznany przez Dziennik Polski za jeden z najlepszych spektakli 2012 roku. Znakomity spektakl w reżyserii Piotra Ratajczaka porusza problem formalnego odejścia od Kościoła i stawia pytanie o powody, dla których ludzie decydują się wykonać ten trudny krok.


Apostazja jest jawnym i formalnym odrzuceniem wiary chrześcijańskiej, skutkującym odłączeniem się od wspólnoty kościoła. Przede wszystkim jednak to akt symboliczny, podkreślający, że dla Kościoła rzymskokatolickiego" przestaje się istnieć”. Apostatów, wedle szacunków samych zainteresowanych, jest w Polsce już pół miliona. Projekt Piotra Ratajczaka to rodzaj zbiorowej wypowiedzi artystycznej aktorów, odtwarzających prawdziwe świadectwa apostazji, oparte na osobistych relacjach i materiałach reportażowych. Widz śledzi rekonstrukcję drogi duchowej bohaterów spektaklu, zdarzeń i refleksji, które doprowadziły ich do decyzji o odejściu z Kościoła. Dlaczego ludzie wychowani i żyjący we wspólnocie wierzących nie chcą dłużej określać swojej tożsamości przez pryzmat wyznania? Jakie osobiste dramaty kryją się za jednostkowym aktem apostazji?

 

Spektakl został wyprodukowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, inauguruje tematyczny cykl prapremier pod hasłem NIEDOWIARA. Kolejne spektakle wyreżyserują: Wiktor Rubin, Radek Rychcik, Zenon Fajfer, Michał Zadara.

 

W obsadzie znaleźli się: Przemysław Chojęta, Dariusz Fodczuk, Izabela Gwizdak, Joanna Król, Barbara Kurzaj, Paweł Pabisiak oraz Tomasz Pisarek.

 

Najbliższe spektakle: 7, 8, 9 i 10 lutego 2013, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 15, 16 i 17 lutego 2013, godz. 19.00
Bilety: 30 i 40 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...