Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.02.2013 A A A
CD Projekt RED oficjalnie ogłasza prace nad grą "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

CD Projekt RED oficjalnie ogłasza prace nad grą “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, będącą ukoronowaniem nagradzanej serii RPG, łączącej dojrzałą nieliniową fabułę z olbrzymim otwartym światem.


Studio CD Projekt RED oficjalnie ogłosiło tytuł swojej najnowszej gry. "Wiedźmin 3: Dziki Gon" będzie największą grą warszawskiego studia oraz zwieńczeniem trylogii o Geralcie. Nowa produkcja połączy rozbudowaną fabułę opartą na wyborach graczy (czyli wizytówkę studia RED) z żyjącym, otwartym światem – jednym z największych w historii nowoczesnych gier fabularnych.

 

"Wciągająca i nieliniowa fabuła Wiedźmina 3 rozgrywa się w prawdziwie otwartym świecie. Jest on pełen przygód, zapadających w pamięć postaci i groźnych potworów, a jego eksploracja sama w sobie jest niezapomnianym doznaniem. Gracze będą swobodnie przemierzać lasy, jeziora, góry, miasta i wioski. Każdy region jest zamieszkany przez wyjątkowe społeczności, mające własne zwyczaje, legendy i problemy. Świat w Wiedźminie 3 jest 30 razy większy od obszaru poprzedniej gry o Geralcie" – mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

 

"Wyobraźcie sobie grę dark fantasy z rozbudowaną, nieliniową historią – tak jak w poprzednich grach o Geralcie – ale teraz będzie ona rozgrywać się w świecie, który można bez przeszkód eksplorować, beż żadanych ograniczeń. Zniszczony wojną świat jest na tyle wielki, że gracze będą musieli przemierzać go na grzbiecie konia lub żeglując łodzią, by dostać się z jednego miejsca w drugie. Równocześnie jest to świat pełen wyborów i ich realnych konsekwencji. Z punktu widzenia dewelopera jest to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Zmieniliśmy podejście do designu gry oraz rozbudowaliśmy naszą technologię. Naszym celem jest całkowicie nowy poziom nieliniowości i imersji. Sam jako gracz chciałbym przejść takiego RPG-a i myślę, że wiele osób również czeka na taki tytuł. Wiedźmin 3 jest spełnieniem naszych marzeń i mam nadzieję, że dla wielu naszych fanów również nim będzie" – dodaje Badowski.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest zwieńczeniem serii nagradzanych na całym świecie gier fabularnych oraz ostatnią częścią legendy Geralta z Rivii. Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najbardziej rozbudowaną i zapierającą dech w piersiach produkcją studia CD Projekt RED. Swobodna eksploracja otwartego świata jest samoistną przygodą, podczas której gracze będą mogli żeglować po zamglonych wodach oraz galopować poprzez wyniszczone przez wojnę terytoria Królestw Północy. Ulepszony system walki pozwoli graczom poczuć się jak prawdziwy łowca potworów i wykorzystywać wiedźmińskie zmysły oraz umiejętności walki mieczem, by przetrwać w niebezpiecznym świecie podczas poszukiwań ukochanych osób. Nowa mechanika gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wykorzystuje wiele elementów znanych z gier fabularnych i pozwala graczom całkowicie wejść w rolę Geralta, nie zaburzając doświadczeń na przykład poprzez zastosowanie QTE (ang. Quick Time Events).

 

"Wiele osób pyta mnie, czy to rzeczywiście będzie ostatnia gra o wiedźminie. Tak, będzie. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że ta seria powinna skończyć się w naprawdę wielkim stylu. Technologia nareszcie umożliwia nam zaprezentowanie naszej wymarzonej historii w świecie, w jakim chcieliśmy ją przedstawić i przy wykorzystaniu odpowiedniej grafiki. To będzie prawdziwe ukoronowanie gatunku RPG. Ciągle mamy wiele ciekawych pomysłów fabularnych, ale uważamy, że czas już zwrócić sie ku nowym światom i ciągle przesuwać granice naszej wyobraźni" – dodaje Badowski.

 

"Dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z przygodami Geralta, to będzie świetna okazja na nadrobienie tych zaległości. Dzięki powszechnemu dostępowi do najnowocześniejszego sprzętu oraz gładkiemu wprowadzeniu w świat wiedźmina, gra będzie całkowicie przystępna zarówno dla nowych graczy, jak i dla wszystkich fanów gatunku RPG" – mówi Badowski.

 

Gra zostanie wydana w 2014 roku równocześnie na wszystkie najnowocześniejsze platformy dostępne w momencie premiery. Dzięki połączeniu wyjątkowej wizji artystycznej studia CD Projekt RED oraz najnowszego silnika REDengine 3, Wiedźmin 3 w pełni wykorzysta możliwości najnowocześniejszych platform sprzętowych i ustanowi nowy standard graficzny dla gier RPG.

 

CD Projekt RED uruchomiło także nową stronę poświęconą Wiedźminowi 3 – pl.thewitcher.com, można tam znaleźć najświeższe informacje o grze.

 

Wiedźmin 3 jest również tematem okładkowym marcowego numeru magazynu Game Informer. 14-stronicowy materiał zawiera ekskluzywne screenshoty z gry, prace koncepcyjne oraz wiele informacji na temat najnowszej produkcji studia CD Projekt RED. Game Informer to największe czasopismo na świecie poświęcone tematyce gier wideo. Wydawane jest w nakładzie ponad 8 mln egzemplarzy i dociera do 34 mln czytelników. Obecność na okładce tego magazynu to wielkie wyróżnienie zarówno dla gry, jak i całego studia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...