Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.02.2013 A A A
Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski na planie teledysku do piosenki SYBERIADA
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy. Foto: Agencja ZOOM/Kino Świat

W warszawskim studiu PinUp zakończyły się prace na planie wideoklipu do utworu „Syberiada”, wykonywanego przez Annę Wyszkoni i Piotra Cugowskiego. Piosenka będzie promować film „Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych na Syberię wejdzie na ekrany kin 22 lutego.


Teledysk wyreżyserował nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł - Mirosław Kuba Brożek, mający na koncie współpracę z wieloma topowymi wykonawcami m.in. Edytą Górniak, Anną Dąbrowską i Andrzejem Piasecznym, dla którego zrealizował - na zlecenie Kino Świat - bijący rekordy popularności w sieci klip do utworu „Śniadanie do łóżka”.

 

Autorem muzyki do „Syberiady” jest Marek Jan Kisieliński, a słowa przygotował Krzysztof Dzikowski. Dystrybutorem filmu i producentem klipu jest firma Kino Świat.

 

„Syberiada polska” przedstawia dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszul Grabowska) i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja…

 

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

 

Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Przesłuchanie”), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem”).

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją" i „Muzyką Świata" w NFM!
Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia ...