Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.02.2013 A A A
Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski na planie teledysku do piosenki SYBERIADA
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy. Foto: Agencja ZOOM/Kino Świat

W warszawskim studiu PinUp zakończyły się prace na planie wideoklipu do utworu „Syberiada”, wykonywanego przez Annę Wyszkoni i Piotra Cugowskiego. Piosenka będzie promować film „Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych na Syberię wejdzie na ekrany kin 22 lutego.


Teledysk wyreżyserował nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł - Mirosław Kuba Brożek, mający na koncie współpracę z wieloma topowymi wykonawcami m.in. Edytą Górniak, Anną Dąbrowską i Andrzejem Piasecznym, dla którego zrealizował - na zlecenie Kino Świat - bijący rekordy popularności w sieci klip do utworu „Śniadanie do łóżka”.

 

Autorem muzyki do „Syberiady” jest Marek Jan Kisieliński, a słowa przygotował Krzysztof Dzikowski. Dystrybutorem filmu i producentem klipu jest firma Kino Świat.

 

„Syberiada polska” przedstawia dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszul Grabowska) i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja…

 

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

 

Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Przesłuchanie”), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem”).

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...