Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.02.2013 A A A
14. FeTA czeka na zgłoszenia monodramów
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Źródło: ckagora.pl

Masz talent aktorski i nie skończone 20 lat, marzysz o zaprezentowaniu się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością? Wyślij nagranie swojego monodramu do 2 kwietnia i zgłoś się na 14. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA, który odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury AGORA w dniach 12-14 kwietnia 2013 r.


FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych. FeTA zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów - uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

 

Festiwal ma zasięg ogólnopolski i cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród uczestników, jak i w środowisku teatralnym. FeTA trwa trzy dni: w pierwszym odbywają się warsztaty, w drugim – prezentacje, a w ostatnim – pokaz najlepszych monodramów i spektakl w wykonaniu mistrza. Dotychczas festiwal gościł spektakle: Zbigniewa Zapasiewicza „Pan Cogito”, Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”, Bronisława Wrocławskiego „Sex, prochy & Rock and Roll”, Wojciecha Pszoniaka „Belfer!” i Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”.

 

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza rozmowa z jurorami. Do tej pory w jury zasiadali uznani aktorzy i twórcy teatralni: Joanna Szczepkowska, Artur Barciś,  Jerzy Zelnik,  Krzysztof Dracz, Andrzej Seweryn, Iga Mayr, Andrzej Makowiecki, Bronisław Wrocławski, Julia Wernio, Kinga Preis, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelniak, Piotr Kruszczyński, Jerzy Bielunas, Robert Czechowski, Bogusław Kierc, Ewa Dałkowska, Konrad Imiela, Krzysztof Kuliński,  Mariusz Bonaszewski, Ewa Kamas, Ewa Czekalska, Elżbieta Lisowska – Kopeć.

 

Festiwal rozpoczną profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez wykładowcę PWST we Wrocławiu. Mogą wziąć w nich udział osoby w wieku 15-25 lat, zainteresowane sztuką teatru lub marzące o zawodowej scenie. Zgłoszenia na warsztaty należy przesłać do 8 kwietnia 2013 r. na adres feta@ckagora.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...