Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.02.2013 A A A
Wspólne przedsięwzięcie Ursusa i CDP.pl
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Farming Simulator 2013: Edycja Ursus” to najnowsza wersja jednej z najbardziej popularnych gier symulacyjnych na świecie. Efekt współpracy URSUSA oraz CDP.pl z grupy CD PROJEKT, trafi do graczy już na wiosnę.


„Ursus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ciągnikowych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W związku z rozszerzeniem profilu produkcji na pozostałe maszyny rolnicze postanowiliśmy razem z naszym nowym partnerem, czyli firmą CDP.pl stworzyć nowy symulator w oparciu o ciągniki i maszyny rolnicze produkowane w naszych zakładach. Jest to kolejny krok w kierunku realizacji globalnej strategii marketingowej dotyczącej promocji marki zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim zabiegom Ursus odniesie sukces na zupełnie nowym dla nas rynku gier komputerowych.” – powiedział Karol Zarajczyk, Wiceprezes Zarządu Ursus S.A. W jego opinii wirtualny debiut Ursusa to nie tylko źródło nowych przychodów dla Spółki, ale również kolejny sposób na niestandardową promocję marki oraz szybkie i skuteczne dotarcie do najmłodszego pokolenia rolników.

 

„Farming Simulator” to jedna z najbardziej popularnych gier z gatunku symulatorów. Łącznie, na świecie, sprzedano ponad 3 mln gier z tej serii. Teraz, dzięki sile marki Ursus i doświadczeniu CDP.pl nowy, polski dodatek ma szansę dotrzeć do zupełnie nowych klientów. „Farming Simulator 2013: Edycja Ursus” powinien zainteresować również wiernych miłośników serii, którzy dostaną w nim do dyspozycji wiernie odwzorowane maszyny spod znaku Ursusa, łącznie z modelami historycznymi.

 

„Symulatory to bardzo szybko rosnący segment gier na naszym rynku. Tylko CDP.pl sprzedał w czwartym kwartale ponad 100 tys. gier z tego gatunku. Ten bardzo silny wzrost w stosunku do poprzednich okresów wpisuje się w ogólnoeuropejski trend” – powiedział Michał Gembicki, Członek Zarządu CDP.pl. Podkreślił, że polski rynek gier ewoluuje. Gracze to dziś nie tylko młodzi mężczyźni z wielkich miast, to również osoby szukające spokojniejszej rozrywki, grające od czasu do czasu i wybierający bardziej niszowe tytuły oraz gatunki gier. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że taki produkt, w dodatku wykorzystujący jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek i modele kultowych traktorów zaprojektowanych i produkowanych w Polsce trafi już niebawem do naszej oferty” – dodał Gembicki.

 

Jednym z atutów gier z serii „Farming Simulator” jest realizm idący w parze z przystępnością rozgrywki. Gracze oczekują, aby gra maksymalnie odwzorowywała prawdziwe warunki, cenią też fakt, że pojawia się w nich prawdziwy sprzęt rolniczy producentów, którzy licencjonują swoje marki. Wykorzystanie marki Ursus, tak popularnej również poza granicami naszego kraju, sprawi, iż wiele osób usłyszy o grze po raz pierwszy.

 

Gra trafi do sklepów już na wiosnę. Premiera ma mieć miejsce na najbliższych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Już dziś grę można zamówić w przedsprzedaży na serwisie CDP.pl. Gra ukaże się w trzech edycjach: w wersji podstawowej „Farming Simulator 2013” z dodatkiem „Ursus” w cenie 99,99 zł, jako sam dodatek w cenie 39,99 zł oraz w wersji kolekcjonerskiej w cenie 179,99 zł.

 

O FIRMACH

 

URSUS SA to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania  doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o  rodzimy kapitał. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą ciągników oraz maszyn rolniczych. W ofercie produktowej Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Ursus SA jest jedyną spółką
z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od 2009 r. również filmów na DVD oraz Blu-ray. W październiku 2012 r. Spółka uruchomiła serwis cyfrowej dystrybucji gier CDP.pl. Spółka należy do notowanej na GPW grupy CD PROJEKT S.A., producenta gier komputerowych.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...