Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.02.2013 A A A
Pan grozy uderzy piekielnym ogniem
INFORMACJA PRASOWA

Blizzard Entertainment zapowiada Diablo® III na PS3™ i potwierdza przyszłe wydanie gry na platformie PS4™. Pierwszy na świecie konsolowy zestaw startowy z grą zaplanowany na targi PAX East, które odbędą się w dniach 22–24 marca.


Losy Sanktuarium wkrótce spoczną w rękach graczy  z całego świata. Blizzard Entertainment, Inc. ogłosił dzisiaj plany wydania Diablo® III, najnowszej odsłony swojej wielokrotnie nagradzanej serii gier RPG akcji, na konsolę Sony PlayStation® 3. Spółka potwierdziła dziś także plany zaadaptowania Diablo III na właśnie zapowiedzianą przez Sony konsolę nowej generacji PlayStation® 4.

 

Wersje Diablo III na konsole PS3™ i PS4™ będą oparte na entuzjastycznie ocenianej podstawowej wersji gry na komputery PC i będą zawierać wszystkie najnowsze usprawnienia, jak system zdobywania doświadczenia w ramach poziomów mistrzowskich, system pozwalający ustawiać siłę potworów, pojedynki między graczami oraz epickie przedmioty legendarne. Oprócz tego, Blizzard projektuje całkiem nowy interfejs użytkownika z systemem intuicyjnego sterowania i dynamiczną perspektywą kamery, który sprawi, że przygody i walka w świecie Sanktuarium  staną się czymś naturalnym dla grających w  grę na platformie PlayStation. Konsolowcy będą mogli poznać fabułę gry w trybie dla jednego gracza oraz tępić demony w stylu hack-and-slash i napełniać skrzynie skarbami wspólnie ze swoimi znajomymi w czteroosobowym trybie kooperacyjnym online, a także lokalnych trybach kooperacyjnych.

 

Blizzard ogłosił również dzisiaj, że wersja Diablo III na konsolę PS3 zostanie zaprezentowana na żywo podczas imprezy PAX East, która odbędzie się w obiekcie Boston Convention and Exhibition Center w dniach 22-24 marca. To właśnie uczestnicy PAX East jako pierwsi wezmą w dłonie kontrolery i doświadczą szybkiej akcji oraz intensywnego tempa rozgrywki Diablo III poprzez nowy, dedykowany dla konsoli interfejs.

 

„Diablo III wygląda świetnie na PlayStation. Wrażenia z gry w Diablo III na tej konsoli są również świetne”, powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Włożyliśmy wiele troski i energii w przygotowanie gry w wersji na PlayStation, aby mieć całkowitą pewność, że będzie ona wiernie oddawać wrażenia z rozgrywki w Diablo i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nie możemy się już doczekać, kiedy gracze będą mogli własnoręcznie wypróbować grę podczas PAX East.”

 

Diablo III kontynuuje epicką fabułę serii Diablo i daje graczom możliwość wcielenia się w jednego z pięciu bohaterów — barbarzyńcę, szamana, czarownika, mnicha lub łowcę demonów — którzy wyruszają w niebezpieczną misję ocalenia świata Sanktuarium przed plugawymi siłami Płonącego Piekła. Podróżując przez bogate i zróżnicowane środowiska, gracze będą toczyć walkę z hordami potworów oraz stanowiącymi duże wyzwanie bossami, zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności, łupić artefakty o niezwykłej mocy oraz spotykać kluczowe postaci, które pomogą im podczas przygód.

 

Diablo III zostało wydane na komputery PC z systemami Windows® oraz komputery Macintosh® PC 15 maja 2012 r. i w ciągu 24 godzin uzyskało status najszybciej sprzedającej się gry komputerowej wszech czasów. Według danych na dzień 31 grudnia 2012 r. Diablo III sprzedało się w liczbie ponad 12 milionów kopii na całym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...