Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.02.2013 A A A
Pan grozy uderzy piekielnym ogniem
INFORMACJA PRASOWA

Blizzard Entertainment zapowiada Diablo® III na PS3™ i potwierdza przyszłe wydanie gry na platformie PS4™. Pierwszy na świecie konsolowy zestaw startowy z grą zaplanowany na targi PAX East, które odbędą się w dniach 22–24 marca.


Losy Sanktuarium wkrótce spoczną w rękach graczy  z całego świata. Blizzard Entertainment, Inc. ogłosił dzisiaj plany wydania Diablo® III, najnowszej odsłony swojej wielokrotnie nagradzanej serii gier RPG akcji, na konsolę Sony PlayStation® 3. Spółka potwierdziła dziś także plany zaadaptowania Diablo III na właśnie zapowiedzianą przez Sony konsolę nowej generacji PlayStation® 4.

 

Wersje Diablo III na konsole PS3™ i PS4™ będą oparte na entuzjastycznie ocenianej podstawowej wersji gry na komputery PC i będą zawierać wszystkie najnowsze usprawnienia, jak system zdobywania doświadczenia w ramach poziomów mistrzowskich, system pozwalający ustawiać siłę potworów, pojedynki między graczami oraz epickie przedmioty legendarne. Oprócz tego, Blizzard projektuje całkiem nowy interfejs użytkownika z systemem intuicyjnego sterowania i dynamiczną perspektywą kamery, który sprawi, że przygody i walka w świecie Sanktuarium  staną się czymś naturalnym dla grających w  grę na platformie PlayStation. Konsolowcy będą mogli poznać fabułę gry w trybie dla jednego gracza oraz tępić demony w stylu hack-and-slash i napełniać skrzynie skarbami wspólnie ze swoimi znajomymi w czteroosobowym trybie kooperacyjnym online, a także lokalnych trybach kooperacyjnych.

 

Blizzard ogłosił również dzisiaj, że wersja Diablo III na konsolę PS3 zostanie zaprezentowana na żywo podczas imprezy PAX East, która odbędzie się w obiekcie Boston Convention and Exhibition Center w dniach 22-24 marca. To właśnie uczestnicy PAX East jako pierwsi wezmą w dłonie kontrolery i doświadczą szybkiej akcji oraz intensywnego tempa rozgrywki Diablo III poprzez nowy, dedykowany dla konsoli interfejs.

 

„Diablo III wygląda świetnie na PlayStation. Wrażenia z gry w Diablo III na tej konsoli są również świetne”, powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Włożyliśmy wiele troski i energii w przygotowanie gry w wersji na PlayStation, aby mieć całkowitą pewność, że będzie ona wiernie oddawać wrażenia z rozgrywki w Diablo i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nie możemy się już doczekać, kiedy gracze będą mogli własnoręcznie wypróbować grę podczas PAX East.”

 

Diablo III kontynuuje epicką fabułę serii Diablo i daje graczom możliwość wcielenia się w jednego z pięciu bohaterów — barbarzyńcę, szamana, czarownika, mnicha lub łowcę demonów — którzy wyruszają w niebezpieczną misję ocalenia świata Sanktuarium przed plugawymi siłami Płonącego Piekła. Podróżując przez bogate i zróżnicowane środowiska, gracze będą toczyć walkę z hordami potworów oraz stanowiącymi duże wyzwanie bossami, zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności, łupić artefakty o niezwykłej mocy oraz spotykać kluczowe postaci, które pomogą im podczas przygód.

 

Diablo III zostało wydane na komputery PC z systemami Windows® oraz komputery Macintosh® PC 15 maja 2012 r. i w ciągu 24 godzin uzyskało status najszybciej sprzedającej się gry komputerowej wszech czasów. Według danych na dzień 31 grudnia 2012 r. Diablo III sprzedało się w liczbie ponad 12 milionów kopii na całym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...