Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.03.2013 A A A
W kwietniu startuje Katowice Street Art Festival
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Materiał prasowy

Za trzy tygodnie rozpocznie się kolejna edycje Katowice Street Art Festivalu. Poza instalacjami, muralami, warsztatami nie zabraknie również wydarzeń muzycznych. Na inauguracji Festiwalu, która odbędzie się 19 kwietnia, pojawi sie Buraka Som Sistema DJ SET oraz Gooral Live (support), muzyczne zakończenie Festiwalu (26.04) odbywać się będzie w Hotelu Katowice a tam zabrzmią Young Montana?, Envee oraz Mentalcut.


Inauguracja trzeciej edycji festiwalu odbędzie się w Jazz Club Hipnoza w Katowicach. Zaplanowano koncert Buraka Som Sistema DJ SET Kuduro, czyli tradycyjna muzyka Angoli, od lat 90-tych rozbrzmiewająca w portugalskich klubach, tym razem po raz pierwszy zagości w Katowicach!

 

Kuduro według Buraka Som Sistema to unia tradycji z nowoczesnością, gdzie muzycy łączą elektroniczne dźwięki i wibrujące basy z tradycyjną muzyką wywodzącą się z Afryki. Taniec, energia, siła – brzmienie Buraka Som Sistema uzależniło cały świat, a po natychmiastowym sukcesie albumu „Black Diamond” z 2008 roku sprawiło, że muzycy odwiedzili najważniejsze muzyczne festiwale. W międzyczasie J-WOW znany również jako Branko wraz Riot’em odwiedzają kluby, w których testują dzikie elektroniczne dźwięki pod hasłem „Buraka DJs behind the decks for the sweatiest club experience you’ve ever had” i właśnie ta odsłona czeka nas w Katowicach.

 

Na zakończenie festiwalu (26 kwietnia) Legendarny Klub Nocny Hotelu Katowice zaprasza - jak zawsze - w zakurzonym blasku, tym razem zabrzmią Young Montana?, Envee oraz Mentalcut. Young Montana, a właściwie Jon Prithard to zaledwie dwudziestokilkuletni Brytyjczyk, który zdążył już osiągnąć to, do czego niektórzy zmierzają przez całe swoje życie. Doskonale połączył subtelne, miękkie downtempo’we dźwięki z glitchem, a które następnie z lekkością pociął, w efekcie czego równie dobrze nadają się do tupania stopą w klubie jak również do elektronicznej triady kawa-fotel-zima. Wspierany przez samą Mary Anne Hobbs oraz Andrew Meza, po debiucie albumu „Limerence” został przeniesiony z nieświadomości angielskiego Coventry prosto do świateł na scenach po obu stronach Atlantyku. Dlatego teraz, właśnie tu w Katowicach, odciśnie swoje nostalgiczne piętno, odwiedzając miasto podczas Festiwalu. Envee to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów. Muzyk, dj, współzałożyciel legendarnego kolektywu dj’skiego Niewinni Czarodzieje. Jego nagrania, remixy i działalność twórcza zostały docenione zarówno przez polskich artystów jak i zagraniczne wytwórnie płytowe (m.in. Compost Records, Sonar Kollectiv, Playground).

 

MentalCut to twórca nagrodzony przez DJ Magazine tytułem dla Najlepszego DJa w Polsce za rok 2009. W pierwszych latach swojej kariery intensywnie związany ze sceną turntablistyczną, w 2004 roku został wicemistrzem Polski federacji. Ma na swoim koncie kilkaset imprez w całym kraju, również na festiwalach Heineken Open'er, Selector i Coke Live Music. Zawsze otwarty na świeżą muzykę.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...