Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.04.2013 A A A
Już w maju 11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Rusza kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu fotograficznego w Polsce. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w maju i w czerwcu (16.05–16.06). Na program Miesiąca Fotografii w Krakowie złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Sztuk Wizualnych.


Jak co roku podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie – w ramach Programu głównego –  zaprezentowane zostaną wystawy gwiazd światowej i polskiej fotografii. Tematem 11. edycji Miesiąca Fotografii jest moda – i różnorodne formy jej reprezentacji – jako zjawisko kulturowe.

 

Na Program główny festiwalu złoży się 10 wystaw, w tym Pogranicza mody – prezentowana w Bunkrze Sztuki ekspozycja wprowadzająca publiczność w założenia festiwalu oraz eksplorująca potencjał magazynu lajfstajlowego Sekcja eksperymentalna.

 

Pogranicza mody to wystawa centralna 11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Poświęcona krytycznej analizie roli ubioru, wyglądu, stylu i mody we współczesnej kulturze zachodniej, stanowić będzie klucz do zrozumienia szerokiej definicji mody przyjętej na potrzeby całego Programu głównego festiwalu. To od niej warto rozpocząć zwiedzanie wystaw Miesiąca Fotografii w Krakowie w tym roku.

 

Do współpracy przy tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów. Wystawy będą się odbywać równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa, a towarzyszyć im będą spotkania, warsztaty, projekcje oraz wykłady. Wśród tegoroczncyh artystów znajdą się m.in.: F.C. Gundlach, Walter Pffeifer, Nick Knight, Milou Abel, Corinne Day, Ghislain Dussart (fotograf Brigitte Bardot), Tadeusz Rolke, Roy Villevoye czy ukraiński duet Synchodogs.

 

Po całkowicie interaktywnej wystawie pokazywanej w Bunkrze Sztuki w roku 2012 druga odsłona Sekcji eksperymentalnej przybierze kształt drukowanego magazynu. Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo modą. Rezultatem ich pracy będzie 200-stronicowy magazyn „Maj” zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe. Twórcy Sekcji eksperymentalnej inspirowali się pierwszym polskim magazynem lifestyle'owym "Ty i ja".

 

W tym roku ruszyła także Sekcja ShowOFF. Na tę część programu złoży się 10 wystaw młodych artystów sztuk wizualnych wybranych w otwartym konkursie spośród rekordowej ilości nadesłanych zgłoszeń. Jury w składzie: Kuba Bąk, Bownik, Dorota Buczkowska, Cecylia Malik i Marika Zamojska, kierując się potrzebą poszukiwania nowych zjawisk we współczesnej fotografii i doceniając spójność nadesłanych projektów, wybrało dziesięciu laureatów.

 

Hasło tegorocznej edycji to "Szykuj się!".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...