Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.04.2013 A A A
Mike Patton z zespołem Tomahawk muzyczną gwiazdą 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani niepokornego Mike'a Pattona. Jeden z najbardziej płodnych muzyków naszych czasów wraca do Polski z projektem Tomahawk. Formacja wystąpi 22 lipca we Wrocławiu w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce.


Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike'a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas). W utworach Tomahawk usłyszeć można zarówno klasyczny hard rock, jak i bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art rocka (utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson). Metal łączy się tu z post rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej wchodzi w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu. Wrocławski koncert to część europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk Oddfellows. Na album fani zespołu czekali 6 lat. Kiedy w styczniu tego roku płyta pojawiła się w sklepach, od razu zyskała uznanie krytyków i zachwyt publiczności. Sam Patton jest wokalistą słynnego Faith No More, założycielem Mr. Bungle, pomysłodawcą takich projektów jak Tomahawk, Fantômas, Peeping Tom. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami - między innymi z Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Björk, Christianem Fenneszem, The Young Gods czy z Sergem Gainsbougiem. Bilety na koncert w sprzedaży od piątku 12 kwietnia (godz. 12.00) na www.nowehoryzonty.pl Cena: 100 zł (normalny), 80 zł (karnetowicze).

 

W Arsenale (25 lipca) zobaczymy premierę Mikołaj Trzaska Mówi Movie - nowego międzynarodowego projektu dźwiękowo-filmowego Mikołaja Trzaski, przygotowanego specjalnie na nasz festiwal. Na koncert składają się utwory pochodzące z soundtracków do kina Wojciecha Smarzowskiego, ale też fragmenty muzyki, które nie znalazły się na ścieżkach dźwiękowych. Na scenie Arsenału Trzasce towarzyszyć będzie grupa muzyków międzynarodowych, w tym Mark Sanders i Olie Brice (Riverloam Trio), Per-Ake Holmlander z orkiestry Resonance oraz Johannes Bauer z kwartetu Petera Brotzmanna. Mikołaj Trzaska to kompozytor, saksofonista i klarnecista. Stale współpracuje z Wojciechem Smarzowskim, tworzy także muzykę do Teatru Telewizji oraz polskich dokumentów. Ceny biletów: 35 zł (normalny), 25 zł (karnetowicze).

 

Od piątku w sprzedaży będą również karnety muzyczne, upoważniające do wstępu na wszystkie koncerty w ramach festiwalu. Cena karnetu to 220 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...