Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.04.2013 A A A
Mike Patton z zespołem Tomahawk muzyczną gwiazdą 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani niepokornego Mike'a Pattona. Jeden z najbardziej płodnych muzyków naszych czasów wraca do Polski z projektem Tomahawk. Formacja wystąpi 22 lipca we Wrocławiu w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce.


Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike'a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas). W utworach Tomahawk usłyszeć można zarówno klasyczny hard rock, jak i bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art rocka (utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson). Metal łączy się tu z post rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej wchodzi w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu. Wrocławski koncert to część europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk Oddfellows. Na album fani zespołu czekali 6 lat. Kiedy w styczniu tego roku płyta pojawiła się w sklepach, od razu zyskała uznanie krytyków i zachwyt publiczności. Sam Patton jest wokalistą słynnego Faith No More, założycielem Mr. Bungle, pomysłodawcą takich projektów jak Tomahawk, Fantômas, Peeping Tom. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami - między innymi z Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Björk, Christianem Fenneszem, The Young Gods czy z Sergem Gainsbougiem. Bilety na koncert w sprzedaży od piątku 12 kwietnia (godz. 12.00) na www.nowehoryzonty.pl Cena: 100 zł (normalny), 80 zł (karnetowicze).

 

W Arsenale (25 lipca) zobaczymy premierę Mikołaj Trzaska Mówi Movie - nowego międzynarodowego projektu dźwiękowo-filmowego Mikołaja Trzaski, przygotowanego specjalnie na nasz festiwal. Na koncert składają się utwory pochodzące z soundtracków do kina Wojciecha Smarzowskiego, ale też fragmenty muzyki, które nie znalazły się na ścieżkach dźwiękowych. Na scenie Arsenału Trzasce towarzyszyć będzie grupa muzyków międzynarodowych, w tym Mark Sanders i Olie Brice (Riverloam Trio), Per-Ake Holmlander z orkiestry Resonance oraz Johannes Bauer z kwartetu Petera Brotzmanna. Mikołaj Trzaska to kompozytor, saksofonista i klarnecista. Stale współpracuje z Wojciechem Smarzowskim, tworzy także muzykę do Teatru Telewizji oraz polskich dokumentów. Ceny biletów: 35 zł (normalny), 25 zł (karnetowicze).

 

Od piątku w sprzedaży będą również karnety muzyczne, upoważniające do wstępu na wszystkie koncerty w ramach festiwalu. Cena karnetu to 220 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...