Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.04.2013 A A A
Opowieść o kulisach sławy uznanego aktora!
INFORMACJA PRASOWA

„Taśmy Billy’ego Boba. Jaskinia pełna duchów” to opowieść  słynnego  aktora, scenarzysty, reżysera i muzyka o swoim życiu i o wyzwaniu, jakie stanowi próba przeniesienia wizji artystycznych do filmu. Biografia ze wstępem  autorstwa Angeliny Jolie ukaże się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Znam Billy’ego od lat i jeszcze go do końca nie rozgryzłam. Ta zagadka mnie kręci – pisze we wstępie do książki Angelina Jolie.

 

Billy w dzieciństwie strzelał do wiewiórek, grał na perkusji w klubach weteranów i marzył o zostaniu gwiazdą rocka. W wieku szesnastu lat zapisał się do kółka teatralnego, by podrywać dziewczyny – spotkał tam jednak panią Treadway, która zauważyła jego talent, i zachęciła, by spróbował sił w grze aktorskiej i pisaniu. Barwne postacie, opowieści i doświadczenia z młodości opisane na kartach książki odcisnęły piętno na filmach Billy’ego Boba, tekstach jego piosenek, muzyce, podejściu do życia. Billy wspomina żałosne zajęcia, jakich długo musiał się imać, obskurne miejsca, w których mieszkał, czy głód, który mu towarzyszył. Ale opisuje również oddanego przyjaciela, współscenarzystę i nauczyciela aktorstwa z Los Angeles, który odmienił jego życie, czy pełnego współczucia pielęgniarza, który przemycał mu w szpitalu napoje mleczne, gdy Bobby był na granicy śmierci głodowej.

 

W „Taśmach Billy’ego Boba” artysta przenikliwie obserwuje zanik magii w przemyśle rozrywkowym oraz przemiany, jakie zachodzą w tej branży w tak gwałtownie zmieniającym się świecie. Billy o show biznesie mówi z pasją, surową szczerością i przewrotnym humorem.

 

Billy Bob Thornton jest aktorem, scenarzystą, reżyserem i muzykiem. Rozpoczął karierę jako autor tekstów piosenek, jeszcze jako nastolatek, i wydał siedem albumów. Na początku lat 90. napisał scenariusz i wyreżyserował niezależny film „Blizny przeszłości”, w którym zagrał też rolę główną i za który został nagrodzony Oscarem. W jego filmografii są takie filmy jak: „Prosty plan”, „Czekając na wyrok”, „Alamo”, „Włamanie na śniadanie”, „Zły Mikołaj”. Obecnie jest perkusistą i wokalistą w zespole The Boxmasters. Mieszka w Los Angeles.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...