Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.04.2013 A A A
Opowieść o kulisach sławy uznanego aktora!
INFORMACJA PRASOWA

„Taśmy Billy’ego Boba. Jaskinia pełna duchów” to opowieść  słynnego  aktora, scenarzysty, reżysera i muzyka o swoim życiu i o wyzwaniu, jakie stanowi próba przeniesienia wizji artystycznych do filmu. Biografia ze wstępem  autorstwa Angeliny Jolie ukaże się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Znam Billy’ego od lat i jeszcze go do końca nie rozgryzłam. Ta zagadka mnie kręci – pisze we wstępie do książki Angelina Jolie.

 

Billy w dzieciństwie strzelał do wiewiórek, grał na perkusji w klubach weteranów i marzył o zostaniu gwiazdą rocka. W wieku szesnastu lat zapisał się do kółka teatralnego, by podrywać dziewczyny – spotkał tam jednak panią Treadway, która zauważyła jego talent, i zachęciła, by spróbował sił w grze aktorskiej i pisaniu. Barwne postacie, opowieści i doświadczenia z młodości opisane na kartach książki odcisnęły piętno na filmach Billy’ego Boba, tekstach jego piosenek, muzyce, podejściu do życia. Billy wspomina żałosne zajęcia, jakich długo musiał się imać, obskurne miejsca, w których mieszkał, czy głód, który mu towarzyszył. Ale opisuje również oddanego przyjaciela, współscenarzystę i nauczyciela aktorstwa z Los Angeles, który odmienił jego życie, czy pełnego współczucia pielęgniarza, który przemycał mu w szpitalu napoje mleczne, gdy Bobby był na granicy śmierci głodowej.

 

W „Taśmach Billy’ego Boba” artysta przenikliwie obserwuje zanik magii w przemyśle rozrywkowym oraz przemiany, jakie zachodzą w tej branży w tak gwałtownie zmieniającym się świecie. Billy o show biznesie mówi z pasją, surową szczerością i przewrotnym humorem.

 

Billy Bob Thornton jest aktorem, scenarzystą, reżyserem i muzykiem. Rozpoczął karierę jako autor tekstów piosenek, jeszcze jako nastolatek, i wydał siedem albumów. Na początku lat 90. napisał scenariusz i wyreżyserował niezależny film „Blizny przeszłości”, w którym zagrał też rolę główną i za który został nagrodzony Oscarem. W jego filmografii są takie filmy jak: „Prosty plan”, „Czekając na wyrok”, „Alamo”, „Włamanie na śniadanie”, „Zły Mikołaj”. Obecnie jest perkusistą i wokalistą w zespole The Boxmasters. Mieszka w Los Angeles.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...