Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.04.2013 A A A
JFK Junior – jaki był naprawdę?
INFORMACJA PRASOWA

Wspomnienia RoseMarie Terenzio to relacja z 5-letniej pracy dla Johna Juniora – dziennikarza i prawnika,  tragicznie zmarłego syna prezydenta Johna F. Kennedy'ego i Jacqueline Kennedy Onassis. Biografia ukaże się 17 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Z Johnem łączyły mnie więzy prawie rodzinne i, jak to bywa w rodzinie, działaliśmy sobie na nerwy – wyznaje autorka.

 

Książka RoseMarie Terenzio to przejmująco osobista relacja, ale również historia losów kobiety dążącej do spełnienia swoich marzeń. To wgląd w życie rodziny Kennedych i w życie mężczyzny, żyjącego w atmosferze niezrównanego zainteresowania, uwielbienia i pogoni za sensacją. To także  historia niespodziewanej przyjaźni między dziewczyną z robotniczej rodziny z Bronksu a synem prezydenckim.

 

RoseMarie kreśli portret człowieka cierpliwego, opiekuńczego, niekiedy zaskakująco niezdarnego i egocentrycznego, a zarazem niezwykle szczodrego i życzliwego. Ujawnia, jak radził sobie z polityką i paparazzimi, opisuje życie w redakcji czasopisma
„George”, wspomina Carolyn Bessette i jej ślub z Johnem. Opowiada o rozpaczy po ich śmierci 16 lipca 1999 roku, kiedy cały świat RoseMarie legł w gruzach.

 

Według amerykańskiego magazynu „Kirkus Reviews”:  „Przerwane marzenia” to godny osobisty hołd złożony niezwykłemu szefowi… niesłychanie wciągający i zabawny.

 

O autorce:
RoseMarie Terenzio była asystentką Johna F. Kennedy’ego od 1994 roku do jego śmierci w roku 1999. Założyła w Nowym Jorku agencję public relations RMT PR Management, zasiadała w radzie nadzorczej Reaching Up, organizacji non profit założonej przez Johna F. Kennedy’ego juniora w 1998 roku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...