Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.04.2013 A A A
JFK Junior – jaki był naprawdę?
INFORMACJA PRASOWA

Wspomnienia RoseMarie Terenzio to relacja z 5-letniej pracy dla Johna Juniora – dziennikarza i prawnika,  tragicznie zmarłego syna prezydenta Johna F. Kennedy'ego i Jacqueline Kennedy Onassis. Biografia ukaże się 17 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Z Johnem łączyły mnie więzy prawie rodzinne i, jak to bywa w rodzinie, działaliśmy sobie na nerwy – wyznaje autorka.

 

Książka RoseMarie Terenzio to przejmująco osobista relacja, ale również historia losów kobiety dążącej do spełnienia swoich marzeń. To wgląd w życie rodziny Kennedych i w życie mężczyzny, żyjącego w atmosferze niezrównanego zainteresowania, uwielbienia i pogoni za sensacją. To także  historia niespodziewanej przyjaźni między dziewczyną z robotniczej rodziny z Bronksu a synem prezydenckim.

 

RoseMarie kreśli portret człowieka cierpliwego, opiekuńczego, niekiedy zaskakująco niezdarnego i egocentrycznego, a zarazem niezwykle szczodrego i życzliwego. Ujawnia, jak radził sobie z polityką i paparazzimi, opisuje życie w redakcji czasopisma
„George”, wspomina Carolyn Bessette i jej ślub z Johnem. Opowiada o rozpaczy po ich śmierci 16 lipca 1999 roku, kiedy cały świat RoseMarie legł w gruzach.

 

Według amerykańskiego magazynu „Kirkus Reviews”:  „Przerwane marzenia” to godny osobisty hołd złożony niezwykłemu szefowi… niesłychanie wciągający i zabawny.

 

O autorce:
RoseMarie Terenzio była asystentką Johna F. Kennedy’ego od 1994 roku do jego śmierci w roku 1999. Założyła w Nowym Jorku agencję public relations RMT PR Management, zasiadała w radzie nadzorczej Reaching Up, organizacji non profit założonej przez Johna F. Kennedy’ego juniora w 1998 roku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...