Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.04.2013 A A A
JFK Junior – jaki był naprawdę?
INFORMACJA PRASOWA

Wspomnienia RoseMarie Terenzio to relacja z 5-letniej pracy dla Johna Juniora – dziennikarza i prawnika,  tragicznie zmarłego syna prezydenta Johna F. Kennedy'ego i Jacqueline Kennedy Onassis. Biografia ukaże się 17 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Z Johnem łączyły mnie więzy prawie rodzinne i, jak to bywa w rodzinie, działaliśmy sobie na nerwy – wyznaje autorka.

 

Książka RoseMarie Terenzio to przejmująco osobista relacja, ale również historia losów kobiety dążącej do spełnienia swoich marzeń. To wgląd w życie rodziny Kennedych i w życie mężczyzny, żyjącego w atmosferze niezrównanego zainteresowania, uwielbienia i pogoni za sensacją. To także  historia niespodziewanej przyjaźni między dziewczyną z robotniczej rodziny z Bronksu a synem prezydenckim.

 

RoseMarie kreśli portret człowieka cierpliwego, opiekuńczego, niekiedy zaskakująco niezdarnego i egocentrycznego, a zarazem niezwykle szczodrego i życzliwego. Ujawnia, jak radził sobie z polityką i paparazzimi, opisuje życie w redakcji czasopisma
„George”, wspomina Carolyn Bessette i jej ślub z Johnem. Opowiada o rozpaczy po ich śmierci 16 lipca 1999 roku, kiedy cały świat RoseMarie legł w gruzach.

 

Według amerykańskiego magazynu „Kirkus Reviews”:  „Przerwane marzenia” to godny osobisty hołd złożony niezwykłemu szefowi… niesłychanie wciągający i zabawny.

 

O autorce:
RoseMarie Terenzio była asystentką Johna F. Kennedy’ego od 1994 roku do jego śmierci w roku 1999. Założyła w Nowym Jorku agencję public relations RMT PR Management, zasiadała w radzie nadzorczej Reaching Up, organizacji non profit założonej przez Johna F. Kennedy’ego juniora w 1998 roku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...