Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.04.2013 A A A
Rusza nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne
INFORMACJA PRASOWA

Rusza nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Teatry mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 10 maja br.


Już od 22 kwietnia 2013 roku amatorskie zespoły teatralne z całej Polski będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Nabór potrwa do 10 maja 2013 r. Kwalifikacji zespołów dokona organizator festiwalu – Stowarzyszenie Teatru Planeta M, który szczególną uwagę przy wyborze uczestników zwróci na kulturę żywego słowa w spektaklach, a także formy teatralne nawiązujące do uznanej literatury. Również nie bez znaczenia będą takie wyznaczniki jak wielorakość interpretacji i wielowarstwowość treści w przedstawieniu.

 

I edycja festiwalu rozpocznie się 7 czerwca (piątek) i potrwa do niedzieli – 9 czerwca. W ten weekend do Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego Stacja Szamocin przyjadą teatry z różnych stron Polski, aby móc stanąć do przeglądu jakim jest I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Dla zwycięskich i wyróżnionych uczestników oczywiście przewidziane są nagrody, które ufundował Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Julian Hermaszczuk. Zwycięzców konkursu wyłoni trzyosobowe  jury.

 

Festiwal adresowany jest do młodych i poszukujących teatrów ruchu offowego, amatorskiego i alternatywnego. W swych założeniach podkreśla kulturę żywego słowa i  zachęca do dbania o ojczysty język.

 

- Jesteśmy świadomi wypierania poprawnej polszczyzny przez nowomowę, w której jest mnóstwo zapożyczeń z języków obcych, dlatego stworzyliśmy projekt I Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne. Wiemy, że warto docierać przez działania teatralne do młodzieży, wyczulając ich na poprawność języka i wartościową literaturę  – mówią organizatorzy.

 

Aby wziąć udział w konkursie festiwalowym należy zapoznać się z regulaminem festiwalu, a następnie wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać na adres: Stowarzyszenie Teatru Planeta, ul. Wronczyńska 10, 60-102 Poznań z dopiskiem „KONSTELACJE TEATRALNE”.

 

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej www.teatrplanetam.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...