Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.04.2013 A A A
Rusza nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne
INFORMACJA PRASOWA

Rusza nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Teatry mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 10 maja br.


Już od 22 kwietnia 2013 roku amatorskie zespoły teatralne z całej Polski będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Nabór potrwa do 10 maja 2013 r. Kwalifikacji zespołów dokona organizator festiwalu – Stowarzyszenie Teatru Planeta M, który szczególną uwagę przy wyborze uczestników zwróci na kulturę żywego słowa w spektaklach, a także formy teatralne nawiązujące do uznanej literatury. Również nie bez znaczenia będą takie wyznaczniki jak wielorakość interpretacji i wielowarstwowość treści w przedstawieniu.

 

I edycja festiwalu rozpocznie się 7 czerwca (piątek) i potrwa do niedzieli – 9 czerwca. W ten weekend do Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego Stacja Szamocin przyjadą teatry z różnych stron Polski, aby móc stanąć do przeglądu jakim jest I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Dla zwycięskich i wyróżnionych uczestników oczywiście przewidziane są nagrody, które ufundował Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Julian Hermaszczuk. Zwycięzców konkursu wyłoni trzyosobowe  jury.

 

Festiwal adresowany jest do młodych i poszukujących teatrów ruchu offowego, amatorskiego i alternatywnego. W swych założeniach podkreśla kulturę żywego słowa i  zachęca do dbania o ojczysty język.

 

- Jesteśmy świadomi wypierania poprawnej polszczyzny przez nowomowę, w której jest mnóstwo zapożyczeń z języków obcych, dlatego stworzyliśmy projekt I Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne. Wiemy, że warto docierać przez działania teatralne do młodzieży, wyczulając ich na poprawność języka i wartościową literaturę  – mówią organizatorzy.

 

Aby wziąć udział w konkursie festiwalowym należy zapoznać się z regulaminem festiwalu, a następnie wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać na adres: Stowarzyszenie Teatru Planeta, ul. Wronczyńska 10, 60-102 Poznań z dopiskiem „KONSTELACJE TEATRALNE”.

 

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej www.teatrplanetam.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...