Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.04.2013 A A A
7 minut po - laureatem PAKI 2013
TŁ / www.paka.pl
Źródło: https://pl-pl.facebook.com/7minutpo

Zakończyła się krakowski przegląd kabaretów PAKA. W tym roku Grand Prix oraz nagrodę publiczności zdobył krakowski kabaret 7 minut po. Kabaret otrzymał również Nagrodę Dziennikarzy.


Wraz z kabaretem 7 minut nagrodę publiczności zdobył również kabaret Inaczej, który został także nagrodzony przez jury w składzie: Joanna Kołaczkowska, Ireneusz Krosny (przewodniczący), Tomasz Jachimek, Krzysztof Jaślar, Jacek Popiel oraz Marcin Wójcik - III nagrodą tegorocznej PAKI.

 

Wspomniane jury przyznało również I nagrodę kabaretowi K2 oraz II nagrodę, którą otrzymał Famous Jim Williams.

 

To nie wszystkie nagrody przyznane podczas tegorocznej edycji PAKI. Przyznano również szereg nagród specjalnych:


- Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt - walizka kabaretu Potem z certyfikatem oryginalności, ufundowana przez członka pierwszego składu tego kabaretu - Janusza Klimenko. Obowiązkiem obdarowanego kabaretu jest dodanie nagrodzonego rekwizytu, który będzie stanowił integralną część nagrody przyznawanej w następnym roku dla Ścibora Szpaka za stary rzutnik.

- Nagroda przechodnia dla kabaretu, za element programu który stawia czoło nietolerancji - w postaci Rzeźby Stańczyka ufundowanej przez polskiego Kurda Ziyada Raoofa dla polskiego Amerykanina Jima Williamsa.

- Nagroda specjalna im Mirka Wujasa - Twórcy PAKI - za najlepsza pointę tradycyjnie wykonana ręcznie przez wybranego uczestnika 29. PAKI - Wiersz lub fraszka Tomka Nowaczyka dla dzieci zwycięzców/ zwycięzcy. Jeśli wspomniani / wspomniany nie ma dzieci, wiersz wręczony zostanie w zalakowanej kopercie z napisem: "otworzyć w odpowiednim czasie". Dla Kabaretu K2 za pointe w skeczu "to jeszcze dzieci"

-  Pisemne zobowiązanie się Krzysztofa Jaślara do reżyserii benefisu, z okazji dziesiątej rocznicy otrzymania nagrody na PACE. W przypadku gdyby to z powodów naturalnych okazało się niemożliwe, kabaret zobowiązuje się do przygotowania memoriału. Dla kabaretu K2.

- Zapowiedź wybranego kabaretu, śpiewana przez Joannę Kołaczkowską podczas występu laureatów. Dla Jima Williamsa.

- Nagroda od Marcina Wójcika w postaci wspólnego występu w jednym skeczu wybranego kabaretu oraz Kabaretu Ani Mru - Mru. Dla kabaretu 7 minut po.

- Nagroda specjalna dla kabaretu K2: nazwanie szczytu w Karakorum Ich imieniem.

- Nagroda przewodniczącego Jury - Ireneusza Krosnego, aktora Teatru Jednego Mima dla Jima Williamsa - dawniej Liquidmime za rezygnacje z pantomimy na rzecz stand up-u, w postaci tradycyjnych polskich kapci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...