Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.05.2013 A A A
Diamanda Galás oraz premiera kooperacji L.U.C & Motion Trio na 13. T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Diamanda Galás - właścicielka jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych kobiecych wokali ostatnich dziesięcioleci oraz L.U.C i Motion Trio w polskiej kooperacji roku to kolejne gwiazdy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (18-28 lipca) we Wrocławiu. Oba koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale.


Diamanda to kilka wcieleń w jednej osobie - wokalistka, śpiewaczka operowa, wirtuozka fortepianu, kompozytorka, performerka, artystka multimedialna i audiowizualna. Charakterystyczne są dla niej płynne przejścia, od operowych wokaliz poprzez szeroką gamę pełnych emocjonalności zawodzeń, tajemniczych pomruków, teatralnych szeptów i szaleńczych wrzasków, aż po sferę radykalnego wokalnego eksperymentu, w którym nie ma ona sobie równych. Współpracowała m.in. z jednym z najważniejszych awangardowych kompozytorów XX wieku Iannisem Xenakisem, z reformatorem jazzowej formuły Johnem Zornem, z Johnem Paulem Jonesem - basistą legendarnego rockowego zespołu Led Zeppelin czy też z jedną z najciekawszych formacji synth-popowych - grupą Erasure. Kinomani znają jej głos chociażby ze słynnych piosenek w filmie Urodzeni mordercy Olivera Stone'a. W Arsenale wystąpi 27 lipca. Bilety w cenie: 70 zł (normalny), 50 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

 

Z kolei 23 lipca zobaczymy koncertową premierę albumu "Nic się nie stało" - wspólnego dzieła Łukasza Rostkowskiego L.U.Ca - artysty, producenta i performera oraz wirtuozów akordeonu Motion Trio. To jedna z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku na rynku muzycznym. Płyta "Nic się nie stało" jest opowieścią o harmonii i jej poszukiwaniu - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. L.U.C ma na swoim koncie osiem albumów z pogranicza nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki, liczne nagrody (w tym Paszport Polityki) i wyśmienite kooperacje. Motion Trio to uwielbiani za granicą polscy mistrzowie akordeonu, protoplaści odrodzenia tego niedocenianego instrumentu. Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem. Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

 

Bilety na koncerty oraz karnety muzyczne (220 zł, uprawniają do wstępu na wszystkie koncerty w Klubie Festiwalowym) do nabycia przez www.nowehotyzonty.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...