Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.05.2013 A A A
Diamanda Galás oraz premiera kooperacji L.U.C & Motion Trio na 13. T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Diamanda Galás - właścicielka jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych kobiecych wokali ostatnich dziesięcioleci oraz L.U.C i Motion Trio w polskiej kooperacji roku to kolejne gwiazdy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (18-28 lipca) we Wrocławiu. Oba koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale.


Diamanda to kilka wcieleń w jednej osobie - wokalistka, śpiewaczka operowa, wirtuozka fortepianu, kompozytorka, performerka, artystka multimedialna i audiowizualna. Charakterystyczne są dla niej płynne przejścia, od operowych wokaliz poprzez szeroką gamę pełnych emocjonalności zawodzeń, tajemniczych pomruków, teatralnych szeptów i szaleńczych wrzasków, aż po sferę radykalnego wokalnego eksperymentu, w którym nie ma ona sobie równych. Współpracowała m.in. z jednym z najważniejszych awangardowych kompozytorów XX wieku Iannisem Xenakisem, z reformatorem jazzowej formuły Johnem Zornem, z Johnem Paulem Jonesem - basistą legendarnego rockowego zespołu Led Zeppelin czy też z jedną z najciekawszych formacji synth-popowych - grupą Erasure. Kinomani znają jej głos chociażby ze słynnych piosenek w filmie Urodzeni mordercy Olivera Stone'a. W Arsenale wystąpi 27 lipca. Bilety w cenie: 70 zł (normalny), 50 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

 

Z kolei 23 lipca zobaczymy koncertową premierę albumu "Nic się nie stało" - wspólnego dzieła Łukasza Rostkowskiego L.U.Ca - artysty, producenta i performera oraz wirtuozów akordeonu Motion Trio. To jedna z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku na rynku muzycznym. Płyta "Nic się nie stało" jest opowieścią o harmonii i jej poszukiwaniu - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. L.U.C ma na swoim koncie osiem albumów z pogranicza nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki, liczne nagrody (w tym Paszport Polityki) i wyśmienite kooperacje. Motion Trio to uwielbiani za granicą polscy mistrzowie akordeonu, protoplaści odrodzenia tego niedocenianego instrumentu. Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem. Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

 

Bilety na koncerty oraz karnety muzyczne (220 zł, uprawniają do wstępu na wszystkie koncerty w Klubie Festiwalowym) do nabycia przez www.nowehotyzonty.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...