Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.05.2013 A A A
Martyna dla dzieci
INFORMACJA PRASOWA

Martyna Wojciechowska zmienia kierunek. I choć wciąż pozostaje to znany już dobrze wszystkim „kraniec świata”, tym razem popularna podróżniczka napisała książki dla najmłodszych Czytelników. Premierowe książki serii dziecięcej Martyny „Dzieciaki świata” i „Zwierzaki świata” dla National Geographic, ukażą się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Dziennikarka i redaktor naczelna National Geographic Polska przybliża Dzieciom i ich Rodzicom niesamowity świat ludzi i zwierząt z najbardziej odległych zakątków naszego globu. Świat, który nie jest wymyślony ani lukrowany. Historie Martyny opowiadają o losach prawdziwych bohaterów, którzy przeżywają swoje radości i smutki, dzięki czemu uwrażliwiają Czytelników (tych młodszych, i starszych) na ważne życiowe problemy. Dzięki tej lekturze Dzieci poczują, że mają wpływ na losy świata, dowiedzą się dlaczego powinniśmy dbać o przyrodę, że są ludzie, którzy głodują i dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły, choć bardzo by tego chciały. Że jesteśmy wielką rodziną i powinniśmy o tym pamiętać. A to wszystko podane jest w atrakcyjnej wizualnie formie z setkami zdjęć, a także mnóstwem ciekawostek, zagadek i quizów dla całej rodziny. To zdecydowanie pozycje obowiązkowe tym roku!

 

„Postanowiłam napisać te książki między innymi dlatego, że dosyć miałam już czytania mojej córce Marysi historii o kolejnej księżniczce, która marzy o księciu na białym koniu i szybkim zamążpójściu. Jakby się bliżej przyjrzeć, większość bajek kończy się tym samym morałem, który ma niewiele wspólnego z prawdziwy życiem” – uzasadnia Martyna Wojciechowska. „Bardzo chciałam pokazać mojemu Dziecku, jak wygląda świat Jej rówieśników gdzieś tam, daleko, jakie mają troski, problemy i co sprawia, że są szczęśliwi, jak duże ma szczęście, że urodziła się w tej części świata. Ten projekt sprawił, że zaczęłam poważnie rozmawiać z moją córką o tym, co jest w życiu naprawdę ważne, a spostrzeżenia Marysi okazały się dla mnie zaskakujące i bardzo ważne w procesie powstawania książek. To była świetna przygoda, ale też jeden z trudniejszych projektów w moim życiu” – dodaje autorka.

 

W rezultacie nad „Dzieciakami świata” i „Zwierzakami świata” pracowały trzy kobiety – Martyna, mała Marysia i psycholog dziecięcy Dominika Słomińska, która czuwała nad całością. Siłą tych książek są przede wszystkim prawdziwe historie bohaterów, których Martyna odwiedziła podczas swoich licznych podróży.

 

Dodatkowo w książkach poruszone zostały trudne tematy, a dzięki pomocy psychologa dziecięcego Rodzice dowiedzą się, jak rozmawiać o nich z Dzieckiem. Czym jest asertywność? Dlaczego przyjaźń jest ważna? Jak poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego? Dlaczego ludzie zabijają słonie dla kości słoniowej? Opowieści bohaterach posłużą Rodzicom za dobry przykład do wytłumaczenia Dziecku zagadnień, z którymi borykają się na co dzień. Poza tym w książkach znajdują się pomysły na gry i zabawy oraz setki ciekawostek ze świata. Piraci i księżniczki nie będą w modzie w tym roku! „Dzieciaki” i „Zwierzaki” przejmują kontrolę.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...