Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.06.2013 A A A
Moskiewskie Grand Prix
INFORMACJA PRASOWA
Tonika z przewodniczącym Jury Eugeniuszem Zagotem. Fot. Materiał prasowy

Zespół TONIKA w składzie: Anna i Magdalena Masiejczyk oraz Anna Gajdamowicz zdobyły tytuł Grand Prix na  Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Schody do mistrzostwa" w Moskwie. Festiwal odbył się w dniach 29 maja do 2 czerwca w Moskwie.


Zespól wokalny "Tonika" powstał w roku 1999. Pierwszą siedzibą zespołu był Dom Kultury na Chynowie (filia ZOK). Od roku 2004 działa przy ZOK-u. Instruktorem zespołu jest Natalia Smirnowa. Od początku istnienia Tonika bierze udział w konkursach, koncertach i uroczystościach organizowanych w mieście. W 2004 i 2005 dostała wyróżnienie w eliminacjach do festiwalu kolęd i pastorałek w Będzinie.

 

Solistki zespołu mają również indywidualne osiągnięcia. W 2002 roku Aneta Thiele dostała wyróżnienie Lubuskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w 2009 roku Kinga Szymkowiak otrzymała wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki młodzieżowej, a laureatką imprezy została Anna Gajdamowicz. Sam zespół zdobył II miejsce na ogólnopolskim Festiwalu o Bursztynowe Słoneczko 2007 w Ustce, oraz jest laureatem Lubuskiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej 2008 i 2009r. Pod koniec września 2010 ruku uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Orfeo in Italia" – Lido di Jesolo (Wenecja). TONIKA w koncercie konkursowym Festiwalu zaśpiewała m.in. włoską piosenkę „Funky Groove”  z rep. Gio Bacio zyskując wysoką ocenę jury i uznanie publiczności. Grupa została laureatem I nagrody Festiwalu wspólnie z zespołem PIANO SONG z Kalisza. Z kolei w październiku 2010 zespół zaśpiewał w finałowym koncercie XIII edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Koncert, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitował Program 3 Polskiego Radia.

 

Repertuar zespołu bazuje na współczesnej muzyce rozrywkowej. Są w nim utwory popularne, ale też ostrzejsze - grane w klimatach rockowych, jazzowych, poetyckich. Wszystkie utwory z repertuaru zespołu są opracowane w aranżacji własnej, śpiewane w wielogłosie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...