Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.06.2013 A A A
Moskiewskie Grand Prix
INFORMACJA PRASOWA
Tonika z przewodniczącym Jury Eugeniuszem Zagotem. Fot. Materiał prasowy

Zespół TONIKA w składzie: Anna i Magdalena Masiejczyk oraz Anna Gajdamowicz zdobyły tytuł Grand Prix na  Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Schody do mistrzostwa" w Moskwie. Festiwal odbył się w dniach 29 maja do 2 czerwca w Moskwie.


Zespól wokalny "Tonika" powstał w roku 1999. Pierwszą siedzibą zespołu był Dom Kultury na Chynowie (filia ZOK). Od roku 2004 działa przy ZOK-u. Instruktorem zespołu jest Natalia Smirnowa. Od początku istnienia Tonika bierze udział w konkursach, koncertach i uroczystościach organizowanych w mieście. W 2004 i 2005 dostała wyróżnienie w eliminacjach do festiwalu kolęd i pastorałek w Będzinie.

 

Solistki zespołu mają również indywidualne osiągnięcia. W 2002 roku Aneta Thiele dostała wyróżnienie Lubuskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w 2009 roku Kinga Szymkowiak otrzymała wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki młodzieżowej, a laureatką imprezy została Anna Gajdamowicz. Sam zespół zdobył II miejsce na ogólnopolskim Festiwalu o Bursztynowe Słoneczko 2007 w Ustce, oraz jest laureatem Lubuskiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej 2008 i 2009r. Pod koniec września 2010 ruku uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Orfeo in Italia" – Lido di Jesolo (Wenecja). TONIKA w koncercie konkursowym Festiwalu zaśpiewała m.in. włoską piosenkę „Funky Groove”  z rep. Gio Bacio zyskując wysoką ocenę jury i uznanie publiczności. Grupa została laureatem I nagrody Festiwalu wspólnie z zespołem PIANO SONG z Kalisza. Z kolei w październiku 2010 zespół zaśpiewał w finałowym koncercie XIII edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Koncert, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitował Program 3 Polskiego Radia.

 

Repertuar zespołu bazuje na współczesnej muzyce rozrywkowej. Są w nim utwory popularne, ale też ostrzejsze - grane w klimatach rockowych, jazzowych, poetyckich. Wszystkie utwory z repertuaru zespołu są opracowane w aranżacji własnej, śpiewane w wielogłosie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...