Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.06.2013 A A A
Znamy pełny program sceny muzycznej 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Jak co roku scena muzyczna MFF T-Mobile Nowe Horyzonty obfitować będzie w wielkich artystów i wyjątkowe projekty. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. obdarzoną rozciągającym się na trzy i pół oktawy głosem Diamandę Galás – będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii sceny muzycznej festiwalu (27 lipca). W Arsenale zagra także genialny Mike Patton z projektem Tomahawk (bilety wyprzedane) oraz król drum’n’bass i jungle Roni Size w duecie z MC Dynamite (21 lipca). W specjalnym projekcie zobaczymy damę amerykańskiego gotyku, kobiece wcielenie Nicka Cave’a – Rykardę Parasol w towarzystwie Misi Furtak – wokalistki zespołu Tres.b (zdobywców Fryderyka 2011 za fonograficzny debiut roku i Paszportu Polityki 2012) oraz Meli Koteluk – zdobywczyni Fryderyków 2013 w kategoriach fonograficzny debiut roku i artysta roku (koncert 19 lipca). Usłyszmy też Semantik Punk – nowy projekt członków Mojej Adrenaliny – wymykające się wszelkim kategoriom muzycznym i językowym odkrycie tego roku w Polsce (22 lipca).


Scena muzyczna to również premiery koncertowe kooperacji L.U.C & Motion Trio (23 lipca) oraz Igora Boxxa i Agima Dzeljilji jako Nervy (20 lipca). Nie zabraknie także muzyki filmowej na żywo. Minimatikon zagra do kultowego Gabinetu doktora Caligari (24 lipca), a Mikołaj Trzaska zaprezentuje premierowo dźwięki z filmów Wojtka Smarzowskiego (25 lipca). Ponadto pojawią się projekty rosyjskie: NOM (26 lipca)i Elektro Moskva (19 lipca) oraz cykl Dj Nights – codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów. Zagrają m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much oraz Poppa Fats’. Z kolei IP Group zaprezentuje dIP - audiowizualny koncert będący połączeniem minimalistycznego video-artu z eksperymentalną muzyką elektroniczną (25 lipca).

 

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się dźwiękowa parada uliczna, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session (26 lipca). Parada przywoła ducha najsłynniejszych nowoorleańskich świąt, takich jak Mardi Gras czy Dnia świętego Józefa, i wszystkich innych wielkich parad Nowego Orleanu, kiedy to mieszkańcy miasta jednoczą się z muzykami i wędrują ulicami miasta wspólnie śpiewając i tańcząc w hołdzie muzyce i tradycji tego zakątka świata.

 

Jak co roku trwa również konkurs „Zrób głośniej!” dla polskich muzyków, w którym nagrodą jest występ na jednej scenie z artystami Klubu Festiwalowego w Arsenale. Głosowanie na najlepszy projekt trwa do 17 czerwca do godz. 9.00 na portalu www.t.mobile-music.pl. Wykonawcy, którzy otrzymają najwięcej głosów, zostaną zaproszeni na finałowe przesłuchania, na których oceniać ich będzie specjalne konkursowe jury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...