Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.06.2013 A A A
Znamy pełny program sceny muzycznej 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Jak co roku scena muzyczna MFF T-Mobile Nowe Horyzonty obfitować będzie w wielkich artystów i wyjątkowe projekty. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. obdarzoną rozciągającym się na trzy i pół oktawy głosem Diamandę Galás – będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii sceny muzycznej festiwalu (27 lipca). W Arsenale zagra także genialny Mike Patton z projektem Tomahawk (bilety wyprzedane) oraz król drum’n’bass i jungle Roni Size w duecie z MC Dynamite (21 lipca). W specjalnym projekcie zobaczymy damę amerykańskiego gotyku, kobiece wcielenie Nicka Cave’a – Rykardę Parasol w towarzystwie Misi Furtak – wokalistki zespołu Tres.b (zdobywców Fryderyka 2011 za fonograficzny debiut roku i Paszportu Polityki 2012) oraz Meli Koteluk – zdobywczyni Fryderyków 2013 w kategoriach fonograficzny debiut roku i artysta roku (koncert 19 lipca). Usłyszmy też Semantik Punk – nowy projekt członków Mojej Adrenaliny – wymykające się wszelkim kategoriom muzycznym i językowym odkrycie tego roku w Polsce (22 lipca).


Scena muzyczna to również premiery koncertowe kooperacji L.U.C & Motion Trio (23 lipca) oraz Igora Boxxa i Agima Dzeljilji jako Nervy (20 lipca). Nie zabraknie także muzyki filmowej na żywo. Minimatikon zagra do kultowego Gabinetu doktora Caligari (24 lipca), a Mikołaj Trzaska zaprezentuje premierowo dźwięki z filmów Wojtka Smarzowskiego (25 lipca). Ponadto pojawią się projekty rosyjskie: NOM (26 lipca)i Elektro Moskva (19 lipca) oraz cykl Dj Nights – codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów. Zagrają m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much oraz Poppa Fats’. Z kolei IP Group zaprezentuje dIP - audiowizualny koncert będący połączeniem minimalistycznego video-artu z eksperymentalną muzyką elektroniczną (25 lipca).

 

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się dźwiękowa parada uliczna, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session (26 lipca). Parada przywoła ducha najsłynniejszych nowoorleańskich świąt, takich jak Mardi Gras czy Dnia świętego Józefa, i wszystkich innych wielkich parad Nowego Orleanu, kiedy to mieszkańcy miasta jednoczą się z muzykami i wędrują ulicami miasta wspólnie śpiewając i tańcząc w hołdzie muzyce i tradycji tego zakątka świata.

 

Jak co roku trwa również konkurs „Zrób głośniej!” dla polskich muzyków, w którym nagrodą jest występ na jednej scenie z artystami Klubu Festiwalowego w Arsenale. Głosowanie na najlepszy projekt trwa do 17 czerwca do godz. 9.00 na portalu www.t.mobile-music.pl. Wykonawcy, którzy otrzymają najwięcej głosów, zostaną zaproszeni na finałowe przesłuchania, na których oceniać ich będzie specjalne konkursowe jury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...