Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.06.2013 A A A
JEST elegancko. Drugi tydzień Międzynarodowego Festiwalu w Łodzi
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Trwa Fotofestiwal, przez Łódź przewijają się tysiące osób, które uwierzyły organizatorom, że będzie elegancko. Potwierdzamy, jest elegancko. Na otwarciu zjawiło się 2500 osób, wystawy główne w OFF Piotrkowska cieszą się dużą popularnością, sale wystawowe podczas wernisaży Wieteski czy Poremby przetestowały swoją pojemność, warsztatowicze wyjechali z Łodzi bogatsi o nowo nabytą wiedzę. Rozdano festiwalowe nagrody, a organizatorzy szykują się do drugiego nalotu festiwalowych imprez: FotoSuperMarketu, przeglądu portfolio, warsztatów i imprezy zamykającej Festiwal.


6 czerwca o godzinie 19:00 Karl Burke otrzymał nagrodę główną Grand Prix Fotofestiwal 2013 (10 000 zł), za projekt „The Harvest of Death v.2.0”. Kadry z wojennych gier komputerowych autor utrwalił techniką mokrego kolodionu na metalowych płytkach, uzyskując efekt z pierwszych fotografii, poszerzając tym samym spektrum odniesień artystycznych. Pośród pozostałych finalistów znaleźli się Ilona Szwarc i Nadav Kander, a także Jan Brykczyński z debiutującym projektem Boiko – ten można było obejrzeć na Fotofestiwalu w towarzystwie opowiadającego o swojej podróży autora zdjęć.

 

Została także wręczona nagroda za Fotograficzną Publikację Roku 2013 w kategorii self-publishing i publikacji tradycyjnej. Dwie główne nagrody powędrowały do albumu „Miejsca odległe” Sputnik Photos oraz „Brutal” autorstwa Michała Łuczaka. Przyznano również wyróżnienia.

 

Jednym z większych wydarzeń było także spotkanie z artystami bloku „I ARTIST. Więcej niż amator”. Spotkanie z Joanem Fontcubertą, kuratorem wystawy, laureatem The Hasselblad Award 2013 dla najbardziej wpływowego artysty i kuratora, można obejrzeć na kanale YouTube Łódź Art Center.

 

Nadchodzący weekend to kolejne atrakcje dla uczestników, a punktem programu jest FotoSuperMarket.

 

15 czerwca o godzinie 11:00 rusza FotoSuperMarket – bazar z gadżetami, sprzętami, wydrukami – wszystkim, co związane z fotografią. Wśród wystawców znajdzie się jeden z największych w Polsce kolekcjonerów starych aparatów fotograficznych, Andrzej Cholak, twórca przepięknych aparatów analogowych własnego projektu – Michał Gozdek oraz Michał Zieliński, wydawca albumów i czasopism fotograficznych. Na stoiskach będzie można znaleźć niedostępne w sprzedaży filmy fotograficzne, gadżety związane z fotografią natychmiastową oraz wydruki zdjęć bardziej i mniej znanych artystów.

 

Piątkowy i sobotni dzień poświęcamy prezentacjom publikacji i spotkaniami z ich autorami: Adamem Pańczukiem, Tomaszem Kizny, Filipem Ćwikiem i Moniką Szewczyk. To także miejsce na działanie i happening „Odszarzamy Wschodnią” autorstwa Olgi Ignasik oraz przegląd portfolio Napo Images.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...