Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.06.2013 A A A
Zemsta agenta Pendergasta
INFORMACJA PRASOWA

Trzeci tom przygód agenta FBI Aloysiusa Pendergasta ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 19 czerwca. Powieść jest kontynuacją opublikowanych już tytułów „Granice szaleństwa” i „Bez litości” autorstwa słynnego duetu pisarskiego w składzie Douglas Preston i Lincoln Child.


Aloysius Pendergast, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojej żony Helen sprzed dwunastu lat, odkrywa kolejne wątki związane z tą sprawą i natrafia na trop Przymierza – tajnej organizacji, która prawdopodobnie uprowadziła Helen. Kierowany żądzą zemsty agent specjalny FBI nie zawaha się przed niczym, by poznać prawdę o kobiecie, którą kochał – i utracił – oraz odpłacić się ludziom, którzy odebrali mu wszystko.

 

W tym celu musi wybrać się do Brazylii, w ostępy niebezpiecznej puszczy i odnaleźć tajemnicze miasteczko zamieszkałe przez potomków nazistów. Znajdzie w nim również ofiary sekretnych, mrożących krew w żyłach eksperymentów prowadzonych po II wojnie światowej przez dawnych hitlerowskich oprawców, w tym także doktora Mengele. Od powodzenia samotnej misji Pendergasta zależy nie tylko los jego samego, lecz przyszłego porządku całego świata.

 

Pierwszy tom cyklu o przygodach agenta Pendergasta  „Granice szaleństwa” ukazał się nakładem Wydawnictwa G+ J Książki w październiku 2012 r. Tom drugi – „Bez litości” – w styczniu 2013 r.

 

O autorach:
Douglas Preston i Lincoln Child są autorami wielu intrygujących, uznanych przez krytykę i czytelników, bestsellerowych thrillerów, m.in. „Relikt”, „Relikwiarz”, „Księga Umarłych”, „Laboratorium”, „Zabójcza fala”, „Nadciągająca burza”, „Miecz Gideona”, „Trup Gideona”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...