Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.06.2013 A A A
Zemsta agenta Pendergasta
INFORMACJA PRASOWA

Trzeci tom przygód agenta FBI Aloysiusa Pendergasta ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 19 czerwca. Powieść jest kontynuacją opublikowanych już tytułów „Granice szaleństwa” i „Bez litości” autorstwa słynnego duetu pisarskiego w składzie Douglas Preston i Lincoln Child.


Aloysius Pendergast, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojej żony Helen sprzed dwunastu lat, odkrywa kolejne wątki związane z tą sprawą i natrafia na trop Przymierza – tajnej organizacji, która prawdopodobnie uprowadziła Helen. Kierowany żądzą zemsty agent specjalny FBI nie zawaha się przed niczym, by poznać prawdę o kobiecie, którą kochał – i utracił – oraz odpłacić się ludziom, którzy odebrali mu wszystko.

 

W tym celu musi wybrać się do Brazylii, w ostępy niebezpiecznej puszczy i odnaleźć tajemnicze miasteczko zamieszkałe przez potomków nazistów. Znajdzie w nim również ofiary sekretnych, mrożących krew w żyłach eksperymentów prowadzonych po II wojnie światowej przez dawnych hitlerowskich oprawców, w tym także doktora Mengele. Od powodzenia samotnej misji Pendergasta zależy nie tylko los jego samego, lecz przyszłego porządku całego świata.

 

Pierwszy tom cyklu o przygodach agenta Pendergasta  „Granice szaleństwa” ukazał się nakładem Wydawnictwa G+ J Książki w październiku 2012 r. Tom drugi – „Bez litości” – w styczniu 2013 r.

 

O autorach:
Douglas Preston i Lincoln Child są autorami wielu intrygujących, uznanych przez krytykę i czytelników, bestsellerowych thrillerów, m.in. „Relikt”, „Relikwiarz”, „Księga Umarłych”, „Laboratorium”, „Zabójcza fala”, „Nadciągająca burza”, „Miecz Gideona”, „Trup Gideona”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...