Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.06.2013 A A A
Bajkowe życie Marii Niklińskiej i Lesława Żurka
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już w najbliższy piątek (21 czerwca) uwielbiani przez serialowych widzów Maria Niklińska i Lesław Żurek zabiorą kinową publiczność do krainy Wikingów. W animowanym filmie dla dzieci „Thor ratuje przyjaciół” dubbingować będą parę nastoletnich przyjaciół –  dzielnego Thora oraz odważną Eddę.


Thor dla Eddy zrobi wszystko – pójdzie na koniec świata i narazi się nawet na gromy z jasnego nieba.  A ona będzie jego głosem rozsądku i sprowadzi go na ziemię, kiedy zajdzie taka potrzeba. „Thor ratuje przyjaciół” to opowieść o wszędobylskim nastolatku, któremu marzy się przyszłość bardziej spektakularna od tej, którą daje mu rola wioskowego kowala. Legenda mówi, że jest synem Odyna, króla bogów. Kiedy prosto z nieba, na dach domu Thora spada przemawiający ludzkim głosem magiczny młot, życie chłopca zmienia się nie do poznania. Edda jest bliską przyjaciółką Thora. Stawia dobro innych nad swoim własnym. Wokół niej nigdy nie jest nudno, a ona sama nie boi się brać spraw we własne ręce. To między innymi dla niej
Thor będzie musiał stawić czoło siłom zła.

 

„Thor ratuje przyjaciół” to inspirowana skandynawską mitologią animacja z ponadczasowym przesłaniem i misją dydaktyczną. „W dzisiejszych czasach filmy grają dużą rolę w procesie wychowywania dzieci, większą nawet, niż jesteśmy skłonni przyznać. Dlatego uważam, iż wpływ na to, co nasze pociechy oglądają, ma fundamentalne znaczenie” – przyznaje reżyser Gunnar Karlsson. „Naszym celem było stworzenie ponadczasowej opowieści, której siłą napędową byłaby odwaga. Przez wieki mity były wielokrotnie pisane na nowo – przyszła więc pora, by i nasze pokolenie spróbowało sił w tym względzie” dodaje Óskar Jónasson.

 

W dubbingu obok wymienionych aktorów usłyszymy również Leszka Zdunia („Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”), Mirosława Zbrojewicza („Hobbit: Niezwykła podróż”), Miriam Aleksandrowicz („Zambezia”) oraz Elżbietę Kijowską („Stitch”).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...