Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.06.2013 A A A
Weekend z Teatrem Tańca
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Maciej Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

W dniach od 21 do 23 czerwca zespół PTT zaprasza wszystkich widzów do wspólnego świętowania obchodów 40–lecia Teatru. Jubileuszowe „3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca” w Poznaniu odbędą się od piątku do niedzieli w MP2.


W programie wydarzenia  znajdzie się m.in. premiera spektaklu „Szkoda, że Cię tu nie ma” w choreografii Ewy Wycichowskiej. Przedstawienie powstaje w oparciu o oryginalne materiały choreograficzne Polskiego Teatru Tańca, zrealizowane w latach 1973-1993. Inspiracją do spektaklu  jest cykl odcinków jubileuszowych „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: „Don Juan i inni”, „Krzesany i inne tańce”, „Yesterday... and TODAY”, „Party… w cieniu”oraz „Samotność Fausta”.

 

Podczas „3 dni i nocy z PTT” zostaną zaprezentowane również dwa niezapomniane przedstawienia Ewy Wycichowskiej: uroczysta „Walk@ karnawału z postem”, połączona z "poczęstunkiem dla ciała i ducha" oraz  „Album z tego świata”, inspirowany wierszem Stanisława Barańczaka „Widokówka z tego świata”.

 

Uczestnicy „3 dni i nocy…”, którzy zapiszą się do środy (19.06.) na taneczne Coaching Project, będą mieli również niepowtarzalną okazję na wystąpienie w spektaklu PTT. Warsztaty przygotowujące do udziału w „Walce karnawału z postem” poprowadzą tancerze PTT – Andrzej Adamczak i Paweł Malicki.  W terminie 19 - 23.06 odbędzie się również Coaching Project „40 lat minęło”. Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna Krzysztofa Fabiańskiego pt. „Czas tańca” oraz plenerowe kino i kawiarnia.

 

Bilety będzie można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...