Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.06.2013 A A A
Weekend z Teatrem Tańca
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Maciej Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

W dniach od 21 do 23 czerwca zespół PTT zaprasza wszystkich widzów do wspólnego świętowania obchodów 40–lecia Teatru. Jubileuszowe „3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca” w Poznaniu odbędą się od piątku do niedzieli w MP2.


W programie wydarzenia  znajdzie się m.in. premiera spektaklu „Szkoda, że Cię tu nie ma” w choreografii Ewy Wycichowskiej. Przedstawienie powstaje w oparciu o oryginalne materiały choreograficzne Polskiego Teatru Tańca, zrealizowane w latach 1973-1993. Inspiracją do spektaklu  jest cykl odcinków jubileuszowych „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: „Don Juan i inni”, „Krzesany i inne tańce”, „Yesterday... and TODAY”, „Party… w cieniu”oraz „Samotność Fausta”.

 

Podczas „3 dni i nocy z PTT” zostaną zaprezentowane również dwa niezapomniane przedstawienia Ewy Wycichowskiej: uroczysta „Walk@ karnawału z postem”, połączona z "poczęstunkiem dla ciała i ducha" oraz  „Album z tego świata”, inspirowany wierszem Stanisława Barańczaka „Widokówka z tego świata”.

 

Uczestnicy „3 dni i nocy…”, którzy zapiszą się do środy (19.06.) na taneczne Coaching Project, będą mieli również niepowtarzalną okazję na wystąpienie w spektaklu PTT. Warsztaty przygotowujące do udziału w „Walce karnawału z postem” poprowadzą tancerze PTT – Andrzej Adamczak i Paweł Malicki.  W terminie 19 - 23.06 odbędzie się również Coaching Project „40 lat minęło”. Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna Krzysztofa Fabiańskiego pt. „Czas tańca” oraz plenerowe kino i kawiarnia.

 

Bilety będzie można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...