Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.07.2013 A A A
Fascynująca historia Rina trwa
INFORMACJA PRASOWA

„Wielki Północny Ocean. Księga III. Bóg” to kontynuacja cyklu fantasy autorstwa Katarzyny Szelenbaum – polskiej pisarki nagrodzonej w licznych, prestiżowych konkursach literackich. Trzecia część pięcioksięgu ukaże się 3 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


„Wielki Północny Ocean” to cykl powieści rozgrywających się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Głównym bohaterem cyklu jest Rin – syn grabarza, służący u Dzikiego Kruka – okrutnego żołnierza, mistrza fechtunku i tortur. Rin uznał w nim pana swego życia i śmierci, licząc że bezwzględne posłuszeństwo pomoże mu odnaleźć się w gorzkim morzu ludzkości.

 

W Księdze III Rin nie może pogodzić się z wolą Dzikiego Kruka, który zamierza go odprawić. Lęk w jego sercu pogłębia się na równi z chaosem trawiącym przesiąknięte ludzką krwią ziemie królestwa. Wrogowie armii rosną w siłę, giną żołnierze, szerzą się plotki o nadchodzącej rzezi, a nawet o rzekomym powrocie wielkiego Dżasko. Jak wielu jego synów zdoła uśmiercić Kruk, nim ostatecznie zmiażdżą oni jego potężne skrzydła?

 

Autorka cyklu „Wielki Północny Ocean” koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Na kartach fantastycznych powieści pisze o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie. Dotychczas ukazały się dwa tomy cyklu: „Wielki Północny Ocean Księga I. Morze” oraz  „Wielki Północny Ocean. Księga II. Kosmos”.

 

O autorce:
Katarzyna Szalenbaum – zdobywczyni trzeciego miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienia w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienia w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści „Wielki Północny Ocean”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...