Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.07.2013 A A A
Fascynująca historia Rina trwa
INFORMACJA PRASOWA

„Wielki Północny Ocean. Księga III. Bóg” to kontynuacja cyklu fantasy autorstwa Katarzyny Szelenbaum – polskiej pisarki nagrodzonej w licznych, prestiżowych konkursach literackich. Trzecia część pięcioksięgu ukaże się 3 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


„Wielki Północny Ocean” to cykl powieści rozgrywających się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Głównym bohaterem cyklu jest Rin – syn grabarza, służący u Dzikiego Kruka – okrutnego żołnierza, mistrza fechtunku i tortur. Rin uznał w nim pana swego życia i śmierci, licząc że bezwzględne posłuszeństwo pomoże mu odnaleźć się w gorzkim morzu ludzkości.

 

W Księdze III Rin nie może pogodzić się z wolą Dzikiego Kruka, który zamierza go odprawić. Lęk w jego sercu pogłębia się na równi z chaosem trawiącym przesiąknięte ludzką krwią ziemie królestwa. Wrogowie armii rosną w siłę, giną żołnierze, szerzą się plotki o nadchodzącej rzezi, a nawet o rzekomym powrocie wielkiego Dżasko. Jak wielu jego synów zdoła uśmiercić Kruk, nim ostatecznie zmiażdżą oni jego potężne skrzydła?

 

Autorka cyklu „Wielki Północny Ocean” koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Na kartach fantastycznych powieści pisze o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie. Dotychczas ukazały się dwa tomy cyklu: „Wielki Północny Ocean Księga I. Morze” oraz  „Wielki Północny Ocean. Księga II. Kosmos”.

 

O autorce:
Katarzyna Szalenbaum – zdobywczyni trzeciego miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienia w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienia w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści „Wielki Północny Ocean”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...