Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.07.2013 A A A
Szalom na Szerokiej - koncert finałowy 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej na żywo online
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W najbliższą sobotę, 6 lipca od godziny 18.00 na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) na ninateka.pl będzie można na żywo oglądać transmisję Szalom na Szerokiej, siedmiogodzinnego, słynnego koncertu odbywającego się corocznie w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Na największej na świecie żydowskiej scenie muzycznej wystąpią m.in. DJ Radio Trip, Boom Pam i Kutiman, Ensemble Yaman, Diwan Saz czy Yiddish Princess.


Szalom na Szerokiej, słynny, finałowy koncert Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie co roku gromadzi ponad 15-tysięczną widownię. Tegoroczną jego odsłonę będzie można w całości, na żywo zobaczyć i posłuchać w internecie poprzez stronę Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Transmisja koncertu na ninateka.pl rozpocznie się 6 lipca o godzinie 18.00 i potrwa do 1 w nocy.

 

Tegoroczny koncert Szalom na Szerokiej zaprezentuje artystów wybranych z programu festiwalu, koncertujących już wcześniej w Synagodze Tempel, a także - zgodnie z kilkuletnią już tradycją - zespoły specjalnie na ten koncert zaproszone. Ulica Szeroka w tym roku będzie pulsowała nowoczesnymi rytmami, różnorodnością kultur, stylistyk, języków i stanie się najbardziej spektakularną prezentacją tego, czym żyje współczesna kultura żydowska - zapewniają organizatorzy.

 

W tym roku, podczas 23. edycji festiwalu, na ulicy Szerokiej, na największej i najbardziej różnorodnej żydowskiej scenie muzycznej świata wystąpią m.in. DJ Radio Trip, dj-ski kolektyw z Izreala; Boom Pam, jeden z najpopularniejszych zespołów Izreala, który w tym roku wystąpi wspólnie z Kutimanem, izraelskim multiinstrumentalistą; Zion 80, 10-osobowy band złożony z genialnych muzyków nowojorskiej awangardowej sceny muzycznej łączący świat chasydzkich pieśni Rabina Schlomo Carlebacha i afrobeatowy funk Fela Kutiego; DeLeon, meksykańsko-amerykański zespół prezentujący folklor sefardyjski czy Yiddish Princess, nowojorska formacja bardzo nowocześnie traktująca wielowiekową tradycję jidysz.

 

Koncert wieńczący Festiwal Kultury Żydowskiej jest unikatowym wydarzeniem artystycznym, podczas którego scena na ulicy Szerokiej staje się faktycznym centrum żydowskiego świata muzycznego, a wyjątkowa atmosfera koncertu łączy ambitną kulturę z żywiołową zabawą. Narodowy Instytut Audiowizualny w koprodukcji z TVP Kraków będzie transmitował koncert na ninateka.pl, a zarejestrowane, skrócone widowisko w przyszłości zostanie udostępnione w multimedialnej bibliotece NINATEKA (www.ninateka.pl).

 

Szczegółowy program festiwalu dostępny na: www.jewishfestival.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...