Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.07.2013 A A A
Teatralna uczta na X edycji Festiwalu Singera
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Andrzej Wencel. Materiał prasowy

W tegorocznym programie X edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera pasjonaci teatru znajdą dla siebie mnogość ciekawych propozycji. Na oficjalnej stronie www.festiwalsingera.pl możemy zapoznać się z bogatym programem występów – zarówno artystów polskich, jak i zagranicznych.


X edycja Festiwalu Singera odbędzie się między 24 sierpnia a 1 września w Warszawie. Poza głównymi atrakcjami teatralnymi i muzycznymi, planowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych – warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych, wystaw, wykładów i innych atrakcji.

 

Do Warszawy zawitają teatralne gwiazdy światowej sławy m. in. z Rumunii, Argentyny czy Izraela. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi „Yentl” na podstawie prozy I. B. Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystąpi z performansem „Golem” w reżyserii Anny Smolar. Ponadto zaprezentowana zostanie sztuka na podstawie Sz. An-Skiego „The Dybbuk Between Two Worlds” w adaptacji Szmuela Shohata dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

 

Oczywiście zabraknąć nie może artystów z Polski i małych form teatralnych. Adaptację powieści „Dotknij wiatru, dotknij wody” Amosa Oza zaprezentuje Karolina Kirsz. Tradycyjnie gościć będzie Teatr NN z Lublina – tym razem z monodramem Witolda Dąbrowskiego pt. „Zapomniane opowieści cadyków i rabinów”. Zobaczymy „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” Zvi Kolitza w interpretacji Sławomira Hollanda, spektakl poetycko-muzyczny pt. „Słoneczny mit” oparty na życiu i twórczości Zuzanny Ginczanki, spektakl plenerowy Teatru Formy z Wrocławia pt. „Proces”, a także monodram według tekstu „My, Żydzi Polscy” Juliana Tuwima. Paweł Paszta przygotuje „Opowiadania nie tylko dla dzieci” na podstawie baśniowych opowiadań I. B. Singera.

 

Teatr Żydowski z Warszawy, wspierający wydarzenia Festiwalu Singera, zaprezentuje tegoroczne premiery: „Mazl Tov” – spektakl, z którym zespół występował z wielkim sukcesem gościnnie w Meksyku na jednej z największych teatralnych scen świata, przedstawienie w reżyserii Gołdy Tencer „Marienbad”, a także „Kafka Tańczy” – spektakl w reżyserii Lecha Mackiewicza – przyjaciela autora sztuki, czołowego australijskiego dramaturga, Timothy Daly’ego, który zaszczyci swoją obecnością podczas festiwalu i spotka się z polskimi widzami!

 

Jak co roku, Fundacja Shalom zadbała o to, by umilić każdemu miłośnikowi kultury żydowskiej oczekiwanie, informując o kolejnych potwierdzonych gościach i wydarzeniach na fanpage'u: www.facebook.com/FestiwalSingera. Na większość wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, których rezerwacja możliwa będzie pod numerami telefonów (22)6205585 lub (22)6521648 od sierpnia, a bilety na część odpłatną sprzedawane będą w sierpniu w kasie Teatru Żydowskiego (tel. 22 8505656) i na stronie www.eventim.pl.

 

Program części teatralnej Festiwalu Singera znajduje się w załączeniu. Serdecznie zapraszam na stronę www.festiwalsingera.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...