Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.07.2013 A A A
Teatralna uczta na X edycji Festiwalu Singera
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Andrzej Wencel. Materiał prasowy

W tegorocznym programie X edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera pasjonaci teatru znajdą dla siebie mnogość ciekawych propozycji. Na oficjalnej stronie www.festiwalsingera.pl możemy zapoznać się z bogatym programem występów – zarówno artystów polskich, jak i zagranicznych.


X edycja Festiwalu Singera odbędzie się między 24 sierpnia a 1 września w Warszawie. Poza głównymi atrakcjami teatralnymi i muzycznymi, planowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych – warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych, wystaw, wykładów i innych atrakcji.

 

Do Warszawy zawitają teatralne gwiazdy światowej sławy m. in. z Rumunii, Argentyny czy Izraela. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi „Yentl” na podstawie prozy I. B. Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystąpi z performansem „Golem” w reżyserii Anny Smolar. Ponadto zaprezentowana zostanie sztuka na podstawie Sz. An-Skiego „The Dybbuk Between Two Worlds” w adaptacji Szmuela Shohata dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

 

Oczywiście zabraknąć nie może artystów z Polski i małych form teatralnych. Adaptację powieści „Dotknij wiatru, dotknij wody” Amosa Oza zaprezentuje Karolina Kirsz. Tradycyjnie gościć będzie Teatr NN z Lublina – tym razem z monodramem Witolda Dąbrowskiego pt. „Zapomniane opowieści cadyków i rabinów”. Zobaczymy „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” Zvi Kolitza w interpretacji Sławomira Hollanda, spektakl poetycko-muzyczny pt. „Słoneczny mit” oparty na życiu i twórczości Zuzanny Ginczanki, spektakl plenerowy Teatru Formy z Wrocławia pt. „Proces”, a także monodram według tekstu „My, Żydzi Polscy” Juliana Tuwima. Paweł Paszta przygotuje „Opowiadania nie tylko dla dzieci” na podstawie baśniowych opowiadań I. B. Singera.

 

Teatr Żydowski z Warszawy, wspierający wydarzenia Festiwalu Singera, zaprezentuje tegoroczne premiery: „Mazl Tov” – spektakl, z którym zespół występował z wielkim sukcesem gościnnie w Meksyku na jednej z największych teatralnych scen świata, przedstawienie w reżyserii Gołdy Tencer „Marienbad”, a także „Kafka Tańczy” – spektakl w reżyserii Lecha Mackiewicza – przyjaciela autora sztuki, czołowego australijskiego dramaturga, Timothy Daly’ego, który zaszczyci swoją obecnością podczas festiwalu i spotka się z polskimi widzami!

 

Jak co roku, Fundacja Shalom zadbała o to, by umilić każdemu miłośnikowi kultury żydowskiej oczekiwanie, informując o kolejnych potwierdzonych gościach i wydarzeniach na fanpage'u: www.facebook.com/FestiwalSingera. Na większość wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, których rezerwacja możliwa będzie pod numerami telefonów (22)6205585 lub (22)6521648 od sierpnia, a bilety na część odpłatną sprzedawane będą w sierpniu w kasie Teatru Żydowskiego (tel. 22 8505656) i na stronie www.eventim.pl.

 

Program części teatralnej Festiwalu Singera znajduje się w załączeniu. Serdecznie zapraszam na stronę www.festiwalsingera.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie ...
Dwie nagrody główne dla kieleckiego „Kubusia” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju
W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie ...
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej ...
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier ...