Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2013 A A A
Chcą wskrzesić legendę
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA

Od 1 do 22 września na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie zagra ponad 200 zespołów, wśród nich m.in. Kazik Na Żywo, Voo Voo, Kapela ze Wsi Warszawa, Bednarek, Luxtorpeda. Wszystkie koncerty odbędą się w ramach FUGAZI FESTiwal.


Kiedyś - Fugazi Music Club
21 lat temu  w Warszawie istniał Fugazi Music Club. Mieścił się w dawnym Kinie WZ na ulicy Leszno 19. Jego pomysłodawcą był Waldemar Czapski. Było to jedyne takie miejsce w kraju. Po mimo tego, że klub istniał tylko 11 miesięcy (od 10 stycznia 1992 roku) zyskał status legendy.

 

Yach Paszkiewicz powiedział na temat klubu: "Fugazi to była moja miłość – dla mnie w tych pionierskich czasach to był klub marzeń".

 

Swoją działalność Fugazi Music Club rozpoczął 20 dniowym festiwalem. W ciągu niecałego roku działalności w klubie zagrało ponad 300 zespołów, polskich i zagranicznych. Kult wykonał tam pierwszy raz piosenki z płyty „Tata Kazika”, Vader dogadywał pierwszą zagraniczną trasę, Acid Drinkers grał tam swój pierwszy koncert w Warszawie.

 

Można tam było spotkać Jurka Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Tadeusza Nalepę, Czesława Niemena i wielu innych.

 

Fugazi Music Club łączyło niezliczoną ilość osób, które pomagały ze zwykłej miłości do muzyki.  Zwolennicy klubu rozklejali plakaty, rozprowadzali ulotki i bilety, redagowali gazetę Fugazigaz oraz pomagali przy pracach w Fugazi. Niektórzy nawet spali w klubie. Był otwarty 24 godziny na dobę.

 

W każdy poniedziałek scena była otwarta dla każdego kto tylko chciał zagrać. Wydawnictwo „Kultura Gniewu” tworzy komiks o klubie Fugazi. Na 200 stronach będzie opowiedziana cała historia Fugazi. Kręcony jest również film dokumentalny. Artyści tacy jak Kazik, Litza czy Tytus opowiadają przed kamerą o swoich wspomnieniach dotyczących klubu.

 

Dziś - FUGAZI FESTiwal
Brakuje dziś prawdziwej rock‘n’rollowej atmosfery. FUGAZI FESTiwal chce to zmienić. Fugazi Music Club był tworzony przez ludzi młodych, którzy chcieli w latach 90 zrobić coś ciekawego. Festiwal odwołuje się właśnie do tej potrzeby na szalone posunięcia. Daje młodym ludziom alternatywę. Każdy może się zgłosić i pomóc przy tworzeniu tego niezwykłego przedsięwzięcia.

 

Gwiazdy
Festiwal kontynuuje tradycje Fugazi Music Club. Codziennie na scenie będzie można zobaczyć gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zagrają takie zespoły jak: Kazik Na Żywo, Voo Voo, Kapela ze Wsi Warszawa, Bednarek, Luxtorpeda i wiele innych. W sumie będzie ich około 60.

 

Młode zespoły
Prawdziwą siłą festiwalu będzie największa scena w Polsce dla młodych zespołów. Organizatorzy chcą odwrócić proporcje. Zagra ich ponad 150. Fugazi stawia na młodych muzyków. Chce pokazać na scenie scenie przyszłość polskiej muzyki. W całym kraju są tysiące utalentowanych zespołów, które tylko czekają by ktoś je odkrył. FUGAZI FESTiwal ma ambicje stać się rzetelnym przeglądem polskiej muzyki rockowej.

 

Do 1 sierpnia można jeszcze zgłosić swój zespół do udziału w festiwalu. Zgłoszenia należy przesłać na adres: w.czapski@op.pl.

 

Rekord Guinessa
Podczas 22 dni FUGAZI FESTiwal pobije rekord Guinnesa w kategorii "Najdłuższy koncert świata". Obecnie rekord należy do AJ's Music Cafe w Atlancie, grali 360 godzin, czyli 15 dni. FUGAZI FESTiwal będzie trwać przez 400 godzin non stop! Będą temu towarzyszyć takie atrakcje jak palenie ogniska, filmy nieme z podkładaną muzyką na żywo czy witanie słońca o 6 rano wraz z kwartetem smyczkowym.

 

Plac zabaw dla dzieci
FUGAZI FESTiwal chce zadbać również o młodzież. Codziennie na terenie festiwalu będą się odbywać warsztaty, koncerty oraz różnego rodzaju eventy przeznaczone dla dzieci i młodzieży z warszawskich szkół.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...