Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2013 A A A
Rusza rekrutacja do People's Jury
INFORMACJA PRASOWA
Na zdjęciu posiedzenie jury w 2012 roku podczas Festiwalu Pięciu Smaków. Fot. Materiał prasowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów siódmej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków - jedynego w Polsce corocznego przeglądu kina azjatyckiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-11 listopada. Czekamy na zgłoszenia koneserów kina azjatyckiego, amatorsko lub półprofesjonalnie eksplorujących twórczość pochodzącą z tych rejonów i pragnących rozwijać swoją pasję. Rekrutacja trwa do poniedziałku, 9 września.


Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji będzie konkursową częścią programu, ocenianą przez People's Jury. Idea projektu jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

 

People's Jury wykracza jednak poza standardowy schemat projekcji filmów konkursowych i obrad jurorów. Uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.

 

Formuła sprawdzona w roku ubiegłym zostanie powtórzona podczas tej edycji. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz patrona medialnego i partnera projektu - portalu Stopklatka.pl. Teksty powstałe w ramach People's Jury 2012 można znaleźć na stronie festiwalu. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami i pasjonatami kultur Azji.

 

Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni od kilku lat publikująca w mediach drukowanych i elektronicznych (FILM, Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl). Współtworzyła redakcję elektronicznego magazynu Portalfilmowy.pl od początku jego powstawania. Współpracowała również z mediami międzynarodowymi: Hollywood Reporter, Dazed and Confused. Pisze scenariusze filmowe i realizuje krótkie formy dokumentalne.

 

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, dostępnych na stronie www.piecsmakow.pl, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl.

 

Konkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów - w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

 

Pełny regulamin konkursu dostępny jest na www.piecsmakow.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...