Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2013 A A A
Polak w gronie najlepszych naśladowców Elvisa Presleya w Europie
RADOSŁAW NAWORSKI / TŁ
Fot. Materiał prasowy

Piotr Skowroński, wokalista zespołu The King` Friends, w miniony weekend znalazł się w gronie siedmiu najlepszych naśladowców Elvisa Presleya podczas prestiżowego konkursu Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship, nieoficjalnie nazywanego mistrzostwami Europy. Jest pierwszym Polakiem, któremu udało się dojść do ścisłego finału wspomnianej imprezy.


Osiągnięcie Piotra Skowrońskiego to wielki sukces i spełnienie marzeń każdego, kto wykonuje muzykę Elvisa Presleya. Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship to światowa liga, nie tylko pod względem wielkości przedsięwzięcia, ale także poziomu artystycznego, ilości uczestników, rangi organizacji i jej członków. Piotr Skowroński został wyróżniony nagrodą dla finalisty i jest to największy sukces Polaka w zmaganiach z muzyką Elvisa Preslaya.

 

Wokalista na co dzień śpiewa w zespole The King's Friends. Zespół powstał 12 lat temu i od początku istnienia gra utwory króla rock`and`rolla. Tworzą go muzycy: wspomniany Piotr Skowroński, Sławek Wódka (bas i chórki), Witek Mariański (instrumenty klawiszowe), Marcin Guzek (gitary) oraz Mariusz Latoszewski (perkusja i chórki). Oprócz licznych koncertów mają na koncie także sporo nagród i sukcesów. Są w Polsce obecnie najlepszymi „elvisowcami”, którzy zdążyli już również zostać docenieni za oceanem.

 

Zakończony w weekend Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship w Blackpool (Wielka Brytania) to największy festiwal w Europie nawiązujący do twórczości Elvisa Presleya. W ramach imprezy odbywa się konkurs na najlepszego odtwórcę Elvisa w Europie - Ultimate Elvis Tribute Artist Contest. Konkurs ten, organizowany jest od wielu lat przez firmę Elvis Presley Enterprises założoną przez Priscillę Presley i jest obecnie najbardziej prestiżowym wydarzeniem tej rangi na świecie. W tym roku po raz pierwszy odbył się także w Europie.

 

Zgłoszenia do konkursu trwały od pół roku. Zakwalifikowane zostały tylko te osoby, które profesjonalnie zajmują się graniem koncertów poświęconych pamięci Elvisa. Każdy z uczestników musiał przedstawić komisji swoją stronę internetową, profil na Facebooku i konto na Youtubie oraz udostępnić przynajmniej jedno nagranie wideo z koncertu. Konkurs główny podzielony był na cztery etapy, w których uczestnicy wykonywali po dwie piosenki. Tees Events oraz Elvis Presley Enterprises, czyli organ oceniający występy składał się m. in. z osób, które bezpośrednio współpracowały z Presleyem podczas jego tras koncertowych. Występy oceniane były w kilku kategoriach: umiejętności wokalne, prezencja sceniczna, ogólne wrażenie i kontakt z publicznością.

 

Do finały doszło siedmiu uczestników. Każdy z nich dostał pamiątkową nagrodę dla finalistów mistrzostw Europy. Zwycięzcą został Ben Thompson z Anglii.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...