Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2013 A A A
Polak w gronie najlepszych naśladowców Elvisa Presleya w Europie
RADOSŁAW NAWORSKI / TŁ
Fot. Materiał prasowy

Piotr Skowroński, wokalista zespołu The King` Friends, w miniony weekend znalazł się w gronie siedmiu najlepszych naśladowców Elvisa Presleya podczas prestiżowego konkursu Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship, nieoficjalnie nazywanego mistrzostwami Europy. Jest pierwszym Polakiem, któremu udało się dojść do ścisłego finału wspomnianej imprezy.


Osiągnięcie Piotra Skowrońskiego to wielki sukces i spełnienie marzeń każdego, kto wykonuje muzykę Elvisa Presleya. Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship to światowa liga, nie tylko pod względem wielkości przedsięwzięcia, ale także poziomu artystycznego, ilości uczestników, rangi organizacji i jej członków. Piotr Skowroński został wyróżniony nagrodą dla finalisty i jest to największy sukces Polaka w zmaganiach z muzyką Elvisa Preslaya.

 

Wokalista na co dzień śpiewa w zespole The King's Friends. Zespół powstał 12 lat temu i od początku istnienia gra utwory króla rock`and`rolla. Tworzą go muzycy: wspomniany Piotr Skowroński, Sławek Wódka (bas i chórki), Witek Mariański (instrumenty klawiszowe), Marcin Guzek (gitary) oraz Mariusz Latoszewski (perkusja i chórki). Oprócz licznych koncertów mają na koncie także sporo nagród i sukcesów. Są w Polsce obecnie najlepszymi „elvisowcami”, którzy zdążyli już również zostać docenieni za oceanem.

 

Zakończony w weekend Europe's Tribute to Elvis Festival & Championship w Blackpool (Wielka Brytania) to największy festiwal w Europie nawiązujący do twórczości Elvisa Presleya. W ramach imprezy odbywa się konkurs na najlepszego odtwórcę Elvisa w Europie - Ultimate Elvis Tribute Artist Contest. Konkurs ten, organizowany jest od wielu lat przez firmę Elvis Presley Enterprises założoną przez Priscillę Presley i jest obecnie najbardziej prestiżowym wydarzeniem tej rangi na świecie. W tym roku po raz pierwszy odbył się także w Europie.

 

Zgłoszenia do konkursu trwały od pół roku. Zakwalifikowane zostały tylko te osoby, które profesjonalnie zajmują się graniem koncertów poświęconych pamięci Elvisa. Każdy z uczestników musiał przedstawić komisji swoją stronę internetową, profil na Facebooku i konto na Youtubie oraz udostępnić przynajmniej jedno nagranie wideo z koncertu. Konkurs główny podzielony był na cztery etapy, w których uczestnicy wykonywali po dwie piosenki. Tees Events oraz Elvis Presley Enterprises, czyli organ oceniający występy składał się m. in. z osób, które bezpośrednio współpracowały z Presleyem podczas jego tras koncertowych. Występy oceniane były w kilku kategoriach: umiejętności wokalne, prezencja sceniczna, ogólne wrażenie i kontakt z publicznością.

 

Do finały doszło siedmiu uczestników. Każdy z nich dostał pamiątkową nagrodę dla finalistów mistrzostw Europy. Zwycięzcą został Ben Thompson z Anglii.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...