Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2013 A A A
W październiku odbędzie się 33. Rawa Blues Festival
INFORMACJA PRASOWA

Wybierz Laureata Internatów z grona wykonawców Małej Sceny Rawa Blues Festival! Już po raz drugi w historii Rawa Blues Festival Internauci zdecydują który z wykonawców otworzy swoim występem koncert na Dużej Scenie. 33. Rawa Blues Festival odbędzie się w katowickim spodku 5 października 2013.


Od początku istnienia Festiwalu konkurs publiczności był ważną jego częścią. Uczestniczą w nim wykonawcy, w wielu przypadkach debiutujący na tak znaczącej scenie. Wielu polskich bluesmenów właśnie tutaj rozpoczynało drogę do muzycznej kariery. Od ubiegłego roku, oprócz konkursu publiczności przeprowadzany jest Plebiscyt Internautów - jeden wykonawca wybrany wcześniej w internetowym głosowaniu trafia od razu na Dużą Scenę.

 

W tym roku decyzją Rady Artystycznej festiwalu, w „szczęśliwej dziewiątce”, spośród której wybrani zostaną laureaci internautów oraz publiczności znaleźli się: Willie Mae Unit, 2Late, Paweł Izdebski Akustycznie, Robert Kordylewski, Harpagans, Cheap Tobacco, Open Blues, The Blues Experience, Tymkoff Trio. Wykonawcy zostali wybrani spośród ponad 100 zgłoszeń zespołów, duetów i solistów, także z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii.

 

W Plebiscycie Internautów na swoich faworytów można głosować raz dziennie, poprzez specjalną aplikację na Facebooku lub na RawaBlues.com, oficjalnym serwisie internetowym Festiwalu.

 

Główną gwiazdą tegorocznej 33 edycji Rawa Blues Festival jest Keb’ Mo’, trzykrotny laureat oraz pięciokrotnie nominowany do Grammy Awards. Jego utwory wykonują m.in. B.B. King, Buddy Guy i Joe Cocker. Podczas koncertu finałowego wystąpią również: Otis Taylor, Heritage Blues Orchestra, Ruthie Foster, The Stone Foxes, specjalny duet - James Blood Ulmer & Irek Dudek Duo, a ponadto Hoodoo Band oraz The Jan Gałach Band.

 

Bilety na festiwal można kupić poprzez sieć sprzedaży Ticketpro - są one dostępne w kilkuset punktach w całej Polsce, oraz w internecie poprzez system online Ticketpro.PL. Szczegółowe informacje o biletów można znaleźć na RawaBlues.com.

 

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Jest laureatem nagrody Keeping The Blues Alive 2012 w kategorii Festiwal Międzynarodowy. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć w oficjalnym serwisie rawablues.com, a także na facebook.com/rawablues. dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...