Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.08.2013 A A A
Festiwal Sztuki 3m Ciało - materiał, medium, metafora
INFORMACJA PRASOWA

Wernisażem wystawy 8 sierpnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki zostanie zainaugurowana warszawska odsłona Festiwalu Sztuki 3m Ciało - materiał, medium, metafora. Wystawa będzie prezentacją różnorodnych rozwiązań artystycznych zadania twórczego o nazwie "ciało". Wystawę będzie można oglądać do 10 września.


W tym samym miejscu zobaczymy wideo Katarzyny Kozyry i Artura Żmijewskiego, obrazy, które tworzy Jarosław Bauć, fotografie Anny Przybysz i Wiesława Wantucha, obiekty przestrzenne Anny Drońskiej oraz prace Marcina Mikołajczyka.

 

Ciało to nie tylko "temat", także "materiał" i "medium", dlatego wystawie w dalszych dniach będą towarzyszyły pokazy i warsztaty:
- Warsztaty i pokaz tai chi i qigond prowadzone przez Tadeusza Jaśkowiaka - 22 sierpnia, godz. 17.30, Sala Baletowa MCKiS
- Projekcja filmu Marina Abramović: artystka obecna z prelekcją i dyskusją prowadzoną przez Karola Szafrańca - 29 sierpnia, godz. 18.00, Sala Elektorska MCKiS.
- Pokaz sztuki tatuażu w wykonaniu duetu "Tusz za rogiem": malowanie ciała dla dzieci i młodzieży - 10 września, godz. 14.00; sztuka tatuażu dla dorosłych - 10 września, godz. 18.00, Sala Elektorska MCKiS.
- Konkurs fotograficzny "Ciało - kronika chwil".

 

Festiwal Sztuki 3m jest działaniem wieloetapowym; w czerwcu i lipcu odwiedził Ostrołękę i Ciechanów, a po Warszawie pojedzie do Przasnysza (wrzesień/październik). Projekt jest realizowany od 2006 roku, każda edycja jest poświęcona innemu materiałowi artystycznemu. W przeszłości były to m.in. papier, metal, drewno, ziemia, woda.

 

Pomysłodawcą i kuratorem artystycznym festiwalu jest Leszek Sokoll.

 

Więcej na stronie www.festiwalsztuki3m.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...