Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.08.2013 A A A
Zostań jurorem festiwalu filmowego w Gdyni
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Weź udział w młodzieżowym konkursie filmowym kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”. Nagraj dwuminutowy film i pojedź jako juror na festiwal filmowy do Gdyni. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.


W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma od 15 do 19 lat. Wystarczy nakręcić dwuminutowy film, nawiązujący do jednego z motywów kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jej hasłami są: bunt, tożsamość, konsumpcjonizm, empatia,  wielokulturowość.  Czekamy na oryginalne pomysły, zarejestrowane kamerą, choćby w telefonie komórkowym, laptopie czy aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być zapisem osobistych zwierzeń, etiudą, teledyskiem.

 

Na stronie ogladamczujemysle.blogspot.com oglądać można już kilkanaście konkursowych filmów. Ich autorzy ambitnie potraktowali wyzwanie nadsyłając profesjonalnie zrealizowane animacje, małe fabuły i autorskie wideoklipy. Najchętniej opowiadają o tożsamości – poszukiwaniu własnego miejsca na świecie, relacji z bliskimi, strachu przed samotnością i odrzuceniem. Tematem filmów jest też bunt – również ten najbardziej dramatyczny, związany z niezgodą na śmierć. Jury wciąż czeka na opowieści o konsumpcjonizmie, wielokulturowości i empatii.

 

Z tymi  samymi tematami się zmierzyły się wcześniej gwiazdy kampanii: Łukasz Simlat, Jacek Poniedziałek, Ilona Ostrowska, Robert Gonera i Maria Pakulnis. Filmy z ich udziałem są do obejrzenia na blogu ogladamczujemysle.blogspot.com.

 

Filmy konkursowe przesyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Zwycięzca pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury i przyzna specjalną nagrodę. Będzie też okazja zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkać największe gwiazd polskiego kina i publikować autorskie relacje z wydarzenia na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

 

Na autora najczęściej oglądanego filmu konkursowego czeka specjalna Nagroda Internautów - książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i  www.filmotekaszkolna.pl.

 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...