Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.08.2013 A A A
Zostań jurorem festiwalu filmowego w Gdyni
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Weź udział w młodzieżowym konkursie filmowym kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”. Nagraj dwuminutowy film i pojedź jako juror na festiwal filmowy do Gdyni. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.


W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma od 15 do 19 lat. Wystarczy nakręcić dwuminutowy film, nawiązujący do jednego z motywów kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jej hasłami są: bunt, tożsamość, konsumpcjonizm, empatia,  wielokulturowość.  Czekamy na oryginalne pomysły, zarejestrowane kamerą, choćby w telefonie komórkowym, laptopie czy aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być zapisem osobistych zwierzeń, etiudą, teledyskiem.

 

Na stronie ogladamczujemysle.blogspot.com oglądać można już kilkanaście konkursowych filmów. Ich autorzy ambitnie potraktowali wyzwanie nadsyłając profesjonalnie zrealizowane animacje, małe fabuły i autorskie wideoklipy. Najchętniej opowiadają o tożsamości – poszukiwaniu własnego miejsca na świecie, relacji z bliskimi, strachu przed samotnością i odrzuceniem. Tematem filmów jest też bunt – również ten najbardziej dramatyczny, związany z niezgodą na śmierć. Jury wciąż czeka na opowieści o konsumpcjonizmie, wielokulturowości i empatii.

 

Z tymi  samymi tematami się zmierzyły się wcześniej gwiazdy kampanii: Łukasz Simlat, Jacek Poniedziałek, Ilona Ostrowska, Robert Gonera i Maria Pakulnis. Filmy z ich udziałem są do obejrzenia na blogu ogladamczujemysle.blogspot.com.

 

Filmy konkursowe przesyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Zwycięzca pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury i przyzna specjalną nagrodę. Będzie też okazja zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkać największe gwiazd polskiego kina i publikować autorskie relacje z wydarzenia na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

 

Na autora najczęściej oglądanego filmu konkursowego czeka specjalna Nagroda Internautów - książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i  www.filmotekaszkolna.pl.

 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...