Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.08.2013 A A A
„AGNIESZKA-KATARZYNA” w ramach FORUM HUMANUM MAZURKAS
INFORMACJA PRASOWA

Już 25 sierpnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się kolejny koncert – tym razem w reż. Kazimierza Mazura, zatytułowany „Agnieszka-Katarzyna”. Będzie to niezwykły wieczór teatralno-muzyczny z piosenkami niezapomnianego duetu artystycznego Katarzyna Gärtner – Agnieszka Osiecka. Koncert przygotowany został przez organizatorów cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS.


Wyboru utworów dokonała sama kompozytorka, przygotowując na tę okazję zupełnie nowe ich aranżacje muzyczne. Wraz z reżyserem wieczoru – Kazimierzem Mazurem - do współpracy zaprosili młodych muzyków i artystów, z których część nie jest jeszcze szeroko znana publiczności, ale których potencjał artystyczny oceniają wysoko. W ten sposób powstał program, którego niezwykłe premierowe wykonanie będzie miało miejsce w ramach VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. Nie zabraknie również wspomnień ze współpracy z Agnieszką Osiecką, anegdot i często nieznanych opowieści przyjaciół obu artystek.

 

Zgodnie z tradycją FORUM HUMANUM MAZURKAS koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż malarski. Tym razem zgromadzeni goście będą mogli podziwiać dwie wystawy – „Bagna biebrzańskie i inne motywy” poświęconą malarstwu Joanny Gałeckiej oraz „Kultura tropiku Ameryki Łacińskiej” z malarstwem urodzonego w Chile Alberto Texiera. Wernisaż będzie doskonałą okazją do rozmowy z artystami o ich twórczości i wymiany poglądów na sztukę i jej rolę w społeczeństwie i życiu człowieka.

 

Nazwa projektu – FORUM HUMANUM MAZURKAS – nawiązuje do tytułu dzieła malarskiego Mariana Adamczyka. W zamierzeniu organizatorów – mecenasa projektu - MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w osobach Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza oraz kuratora, którym jest Janina Tuora, cykl ma być platformą do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu i źródłem wzajemnych inspiracji. FORUM HUMANUM MAZURKAS to jedyna w swoim rodzaju możliwość podziwiania twórczości wybitnych przedstawicieli polskiego świata sztuki i jednocześnie bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...