Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.08.2013 A A A
„AGNIESZKA-KATARZYNA” w ramach FORUM HUMANUM MAZURKAS
INFORMACJA PRASOWA

Już 25 sierpnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się kolejny koncert – tym razem w reż. Kazimierza Mazura, zatytułowany „Agnieszka-Katarzyna”. Będzie to niezwykły wieczór teatralno-muzyczny z piosenkami niezapomnianego duetu artystycznego Katarzyna Gärtner – Agnieszka Osiecka. Koncert przygotowany został przez organizatorów cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS.


Wyboru utworów dokonała sama kompozytorka, przygotowując na tę okazję zupełnie nowe ich aranżacje muzyczne. Wraz z reżyserem wieczoru – Kazimierzem Mazurem - do współpracy zaprosili młodych muzyków i artystów, z których część nie jest jeszcze szeroko znana publiczności, ale których potencjał artystyczny oceniają wysoko. W ten sposób powstał program, którego niezwykłe premierowe wykonanie będzie miało miejsce w ramach VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. Nie zabraknie również wspomnień ze współpracy z Agnieszką Osiecką, anegdot i często nieznanych opowieści przyjaciół obu artystek.

 

Zgodnie z tradycją FORUM HUMANUM MAZURKAS koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż malarski. Tym razem zgromadzeni goście będą mogli podziwiać dwie wystawy – „Bagna biebrzańskie i inne motywy” poświęconą malarstwu Joanny Gałeckiej oraz „Kultura tropiku Ameryki Łacińskiej” z malarstwem urodzonego w Chile Alberto Texiera. Wernisaż będzie doskonałą okazją do rozmowy z artystami o ich twórczości i wymiany poglądów na sztukę i jej rolę w społeczeństwie i życiu człowieka.

 

Nazwa projektu – FORUM HUMANUM MAZURKAS – nawiązuje do tytułu dzieła malarskiego Mariana Adamczyka. W zamierzeniu organizatorów – mecenasa projektu - MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w osobach Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza oraz kuratora, którym jest Janina Tuora, cykl ma być platformą do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu i źródłem wzajemnych inspiracji. FORUM HUMANUM MAZURKAS to jedyna w swoim rodzaju możliwość podziwiania twórczości wybitnych przedstawicieli polskiego świata sztuki i jednocześnie bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...