Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.08.2013 A A A
Tygiel Kulturalny już po raz siódmy!
INFORMACJA PRASOWA

33 Rawa Blues Festival to już siódma edycja Tygla Kulturowego w ramach którego również po raz siódmy otworzy swoje podwoje Kawiarenka Poetycka. To właśnie Rawa Blues Festival jako pierwsza zapoczątkowała aktywności interdyscyplinarne podczas festiwalu muzycznego, co zapoczątkowało trend również na innych tego typu imprezach.


Współtwórca Tygla Kulturowego i gospodarz kawiarenki, Jerzy Kossek, zapowiada liczne atrakcje podczas tegorocznej edycji. Będzie wspomnienie amerykańskiego gwiazdora z Alabamy Hank'a Williams'a. Obecni będą amerykańscy artyści: muzycy George, the Blues Doctor and the Blues Sharpeners z Nowego Jorku – Jeff Shiffman, Steve Tomasula, pisarz z Chicago, autor powieści In&Oz, którego rolę w literaturze porównuje się do roli Quentina Tarantino w kinie oraz Steve Feffer, dramaturg, autor m.in. sztuki teatralnej Ain't Got No Home, o Leonardzie Czyżu, Amerykaninie polskiego pochodzenia, twórcy słynnej wytwórni płytowej Chess Records.

 

Jak co roku, Kawiarenka ogłasza Konkurs na teksty/wiersze/opowiadania bluesowe, w języku polskim i angielskim, które można już przesyłać na adres internetowy jerzy.kossek@rawablues.com Autorzy najlepszych tekstów otrzymają zaproszenie na festiwal i wezmą udział w ścisłym finale konkursu. Inne atrakcje to recytacje wierszy bluesowych w wykonaniu studentów polskich uczelni wyższych oraz bluesowe przedstawienie w wykonaniu młodych aktorów z koła teatralnego.

 

Zgodnie z tradycją, będziemy także świadkami Happeningu Rawa Blues 2013, a także manifestacji sztuk wizualno-plastycznych w wykonaniu studentów szkół plastycznych i nie tylko...

 

Kawiarenka zaprasza do wspólnych działań, zabawy i udziału w jej siódmych urodzinach! Więcej szczegółów wkrótce. Współorganizatorem tegorocznej Kawiarenki Poetyckiej jest Stowarzyszenie O'Blues/ie Naukowo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...