Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.08.2013 A A A
Fugazi Festiwal został odwołany!
TOMASZ ŁUKASZEWSKI

Najdłuższy koncert świata, który miał rozpocząć się 1 września w Warszawie w ramach Fugazi Festiwal został odwołany. Powodem odwołania koncertu jest odmowa wydania przez warszawski ratusz zgody na organizację festiwalu spowodowana negatywnymi opiniami straży pożarnej i policji.


W oficjalnym komunikacje prasowym organizatorzy festiwalu infromują:
"Jak wiecie od kilku miesięcy organizujemy najdłuższy koncert świata i największą scenę dla młodych zespołów oraz gwiazd wieczorów. Niestety, informujemy z przykrością, iż tegoroczna edycja Fugazi FESTiwal z przyczyn nie do końca zależnych od organizatora nie odbędzie się, za co bardzo Was przepraszamy. Już myślimy o przyszłorocznej, szczegóły wkrótce."

 

Z informacji uzyskanych w warszawskim ratuszu wynika, iż organizatorzy spóźnili się z dopełnieniem wszystkich obowiązków wynikających z przepisów o organizacji imprez masowych. Podstawą takiej decyzji była negatywna opinia wydana przez straż pożarną i policję. Straż zarzuciła niewystarczającą ilość hydrantów na terenie miejsca, gdzie miał odbyć się koncert oraz ograniczenia jedynej drogi ewakuacyjnej, które uniemożliwiałyby dotarcie na miejsce służb ratowniczych. Innym powodem była zbyt mała liczba pracowników ochrony zatrudnionych przy zabezpieczeniu imprezy.

 

Festiwal miał rozpocząć się 1 września i potrwać przez 22 dni na cyplu Czerniakowskim w Warszawie. W trakcie tego czasu miała bez przerwy rozbrzmiewać muzyka wykonywana przez znane polskie zespoły, jak również przez ponad 150 młodych wyróżniających się wykonawców.

 

Z ostatnich domiesień prasowych wynika, iż jest szansa na realizację festiwalu w innym terminie i innym miejscu, jednak prawdopodobnie nie w tym roku. W tej sprawie trwają rozmowy pomiędzy organizatorem festiwalu oraz władzami miasta Warszawy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...