Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.08.2013 A A A
Animowany teledysk promuje film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”
INFORMACJA PRASOWA

Narodowe Centrum Kultury wyprodukowało emocjonujący animowany teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” pt. „L.U.C –  Tribute to Solidarity”. Jest to efekt połączenia sił wybitnych polskich twórców. Ścieżce dźwiękowej lubującego się w nowoczesnych eksperymentach muzyka i tekściarza Łukasza „L.U.C-a” Rostkowskiego towarzyszą grafiki laureata Oscara – Zbigniewa Rybczyńskiego.


Muzyczne wideo to próba przedstawienia doświadczenia obcego pokoleniu urodzonemu po 1989 roku – życia w systemie zniewolenia. Niezwykle plastyczne, przenikające się obrazy – przenośnie, wraz z melancholijnymi brzmieniami dają zmysłowe wyobrażenie tego, co czuli ludzie, żyjący w latach 70. I wreszcie – jaką wartość wobec tak ogromnej przemocy miało pojawienie się Lecha Wałęsy – człowieka, który był jak płomień nadziei. Teledysk to doskonała zapowiedź filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, który publiczność będzie mogła zobaczyć już 4 października w kinach.

 

Teledysk wyprodukowany na zlecenie Narodowego Centrum Kultury wyreżyserował Maciej Kawalski. Powstał w gliwickim studiu i3D, będącym na polskim rynku liderem, a na świecie jedną z wiodących firm w zakresie technologii wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality) oraz interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych.

 

Łukasz „L.U.C.” Rostkowski to artysta, który przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Od 2002 roku nagrał 10 albumów, w tym 6 albumów konceptualnych, koncertował z Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim i Marią Peszek. L.U.C jest organizatorem i uczestnikiem wielu akcji edukacyjno-społecznych, m. in. „Zrozumieć Polskę” czy „Pospolite ruszenie”. W 2010 roku przyznano mu Paszport Polityki.

 

Grafiki użyte w teledysku powstały pod opieką artystyczną laureata Oscara – Zbigniewa Rybczyńskiego. Artysta ma swoim koncie teledyski do piosenek Johna Lennona, Micka Jaggera, Pet Shop Boys czy Yoko Ono. Rybczyński jest laureatem wielu prestiżowych nagród filmowych, m.in. Prix Italia, Emmy, MTV Video Music Awards i Video Vanguard Award „za bycie wizjonerem teledysków”, w 2008 roku otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...