Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.09.2013 A A A
Power To The People” podczas Festiwalu Przemiany
INFORMACJA PRASOWA

W dniach 5-8 września br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się III edycja Festiwalu Przemiany. Tegoroczna edycja Przemian koncentruje się na przyszłości: rozwoju technologii i nowych mediów oraz ich wpływie na człowieka i jego otoczenie. Odbędzie się tam także pierwsza w Polsce wystawa poświęcona masowej personalizacji i drukowi 3D.


Podczas zaplanowanych na dni 5-8 września 2013 wykładów, warsztatów, wystawy oraz expo polskiego designu w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, gościć będą najważniejsi twórcy i producenci prężnie rozwijającego się rynku druku 3D.

 

Rewolucja druku 3D jest dostępna już niemal dla każdego. Ludzie drukują buty, endoprotezy czy elementy stacji kosmicznych. Często są to przedmioty na tyle skomplikowane, że wyprzedzają dzisiejsze możliwości produkcyjne. Tegoroczna edycja Festiwalu jest próbą zmierzenia się z tą społeczną zmianą. Wystawa „Power To The People”, której kuratorami są studia Super Super oraz Bridge, pokaże, że na naszych oczach powstaje nowy schemat wytwarzania przedmiotów przez ludzi.

 

Trzecia rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, zmieni sposób w jaki projektujemy, produkujemy i korzystamy z rzeczy. Cyfrowe metody produkcji przekonstruują obecny model handlu i konsumpcji. Zniosą dotychczasowy ostry podział na projektanta, wytwórcę i odbiorcę. Historycznie podobne przemiany towarzyszyły kolejnym rewolucjom przemysłowym. Jedną z głównych implikacji tych zmian jest masowa personalizacja, czyli możliwość pełnego dostosowywania produktów pod indywidualne potrzeby odbiorcy. Wystawa „Power To The People” jest przeglądem nowych metod cyfrowej fabrykacji i próbą spojrzenia na to jak zmienią one nasze codzienne życie. - komentują Hanna Kokczyńska i Jacek Majewski ze studia Super
Super.

 

Jednym z gości wystawy będzie prof. Behrokh Khoshnevis, twórca konceptu baz NASA na Księżycu i Marsie produkowanych metodą druku 3D. Uczestnicy Festiwalu będą mogli także zobaczyć prace Earl'a Stewart'a z Nowej Zelandii, który zaprojektował superergonomiczne buty 3D - XYZ Shoes.

 

Program wystawy “Power To The People”:
- 5 września - wykłady otwierające festiwal i inauguracja wystawy;
- 7 września - seria wykładów poświęconych profesjonalnym zastosowaniom druku 3D;
- 8 września - wykłady i panel ekspercki poświęcone obecności druku 3D w modzie - w panelu eksperckim udział wezmą: Ina Lekiewicz (Elle Polska/szefowa działu mody), Zuza Krajewska (LAF Artists/fotografka), Bartek Michalec (Zuo Corp/projektant);
- 8 września - expo i targi młodego polskiego designu;
- 5-8 września - ekspozycja przedmiotów powstałych przy użyciu druku 3D z całego świata;
- 5-8 września - fab-lab czyli kilkanaście drukarek 3D drukujących na żywo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...