Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2013 A A A
Wiedźmin trafi do Ameryki Północnej
INFORMACJA PRASOWA

Światowy gigant na rynku rozrywki, czyli Warner Bros. Interactive Entertainment, zajmie się promocją i dystrybucją najnowszego tytułu CD PROJEKT RED na terenie Ameryki Północnej. Trzecia część wiedźmińskiej serii zostanie wydana w przyszłym roku - równocześnie na komputery PC, konsolę PlayStation® 4 oraz Xbox One®.


Warner Bros. Interactive Entertainment jest częścią jednego z największych na świecie koncernów zajmujących się produkcją, promocją i dystrybucją rozrywki. Amerykańska spółka współpracowała już z CD PROJEKTEM wprowadzając w zeszłym roku „Wiedźmina 2” na rynki USA, Kanady oraz Meksyku. Komercyjny sukces tego projektu zaowocował podpisaniem największej w historii CD PROJEKT umowy dystrybucyjnej.

 

„Premiera Wiedźmina 3 to najważniejsze wydarzenie w historii naszej Spółki. Warner Bros. jest dla nas niezwykle cennym partnerem, ponieważ ma doświadczenie i bardzo silną pozycję na amerykańskim, czyli największym z naszego punktu widzenia rynku. Bardzo się cieszymy, że podziela on naszą wiarę w sukces Wiedźmina 3 oraz jest gotowy mocno zaangażować się w jego promocję i sprzedaż w Północnej Ameryce” – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT.

 

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” to innowacyjna gra gatunku RPG oparta o prozę Andrzeja Sapkowskiego, której premiera planowana jest na 2014 r. Produkcja ta była jedną z najlepiej odebranych gier prezentowanych podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles. Trzecia część Wiedźmina otrzymała blisko 50 nagród m.in. tytuł „Best of E3” opiniotwórczego portalu GameSpot czy „People’s Choice Award” IGN – najpopularniejszego serwisu o grach na świecie.

 

„Wiedźmin 3 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku i jedna z najbardziej obiecujących gier RPG, które pojawią się na konsolach nowej generacji. Bardzo cieszymy się z kontynuacji naszego partnerstwa z CD PROJEKT. Kolejna odsłona Wiedźmina, doskonale wpisuje się w naszą politykę dostarczania graczom, tytułów z najwyższej półki.” – powiedział Kevin Kebodeaux, wiceprezes sprzedaży na Ameryki, Warner Bros. Interactive Entertainment.

 

Pierwsza część „Wiedźmina”, gry opartej o prozę Andrzeja Sapkowskiego, została wydana w 2007 r. Druga część, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 r., a 17 kwietnia 2012 r. gra zadebiutowała na konsoli Microsoft Xbox 360®. Obie gry otrzymały ponad 200 nagród na całym świecie i sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. W lutym 2013 r. studio zapowiedziało wydanie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która ma trafić do graczy w 2014 r. Gra zostanie wydana równocześnie na trzech platformach, w tym na komputerach PC, oraz konsolach nowej generacji: PlayStation 4 oraz Xbox One.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...