Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2013 A A A
Wiedźmin trafi do Ameryki Północnej
INFORMACJA PRASOWA

Światowy gigant na rynku rozrywki, czyli Warner Bros. Interactive Entertainment, zajmie się promocją i dystrybucją najnowszego tytułu CD PROJEKT RED na terenie Ameryki Północnej. Trzecia część wiedźmińskiej serii zostanie wydana w przyszłym roku - równocześnie na komputery PC, konsolę PlayStation® 4 oraz Xbox One®.


Warner Bros. Interactive Entertainment jest częścią jednego z największych na świecie koncernów zajmujących się produkcją, promocją i dystrybucją rozrywki. Amerykańska spółka współpracowała już z CD PROJEKTEM wprowadzając w zeszłym roku „Wiedźmina 2” na rynki USA, Kanady oraz Meksyku. Komercyjny sukces tego projektu zaowocował podpisaniem największej w historii CD PROJEKT umowy dystrybucyjnej.

 

„Premiera Wiedźmina 3 to najważniejsze wydarzenie w historii naszej Spółki. Warner Bros. jest dla nas niezwykle cennym partnerem, ponieważ ma doświadczenie i bardzo silną pozycję na amerykańskim, czyli największym z naszego punktu widzenia rynku. Bardzo się cieszymy, że podziela on naszą wiarę w sukces Wiedźmina 3 oraz jest gotowy mocno zaangażować się w jego promocję i sprzedaż w Północnej Ameryce” – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT.

 

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” to innowacyjna gra gatunku RPG oparta o prozę Andrzeja Sapkowskiego, której premiera planowana jest na 2014 r. Produkcja ta była jedną z najlepiej odebranych gier prezentowanych podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles. Trzecia część Wiedźmina otrzymała blisko 50 nagród m.in. tytuł „Best of E3” opiniotwórczego portalu GameSpot czy „People’s Choice Award” IGN – najpopularniejszego serwisu o grach na świecie.

 

„Wiedźmin 3 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku i jedna z najbardziej obiecujących gier RPG, które pojawią się na konsolach nowej generacji. Bardzo cieszymy się z kontynuacji naszego partnerstwa z CD PROJEKT. Kolejna odsłona Wiedźmina, doskonale wpisuje się w naszą politykę dostarczania graczom, tytułów z najwyższej półki.” – powiedział Kevin Kebodeaux, wiceprezes sprzedaży na Ameryki, Warner Bros. Interactive Entertainment.

 

Pierwsza część „Wiedźmina”, gry opartej o prozę Andrzeja Sapkowskiego, została wydana w 2007 r. Druga część, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 r., a 17 kwietnia 2012 r. gra zadebiutowała na konsoli Microsoft Xbox 360®. Obie gry otrzymały ponad 200 nagród na całym świecie i sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. W lutym 2013 r. studio zapowiedziało wydanie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która ma trafić do graczy w 2014 r. Gra zostanie wydana równocześnie na trzech platformach, w tym na komputerach PC, oraz konsolach nowej generacji: PlayStation 4 oraz Xbox One.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...