Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.09.2013 A A A
Już we wrześniu nowy teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”
INFORMACJA PRASOWA
Fot: mentalporn_sm1. Źródło: materiał prasowy

Kamil Bednarek jamajskie brzmienia reggae przenosi do Stoczni Gdańskiej. W industrialnych przestrzeniach, w których słychać jeszcze echo epokowych politycznych wydarzeń, powstał teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Jak zapowiada Bednarek, będzie to nowoczesna aranżacja utworu „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty. Premiera teledysku przewidziana jest na wrzesień.


W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. W filmie zobaczymy wybitnych polskich aktorów - w rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara za „Pianistę” Paweł Edelman.

 

We wrześniu - kiedy film Wajdy będzie miał swoją światową premierę na festiwalu w Wenecji i zaprezentowany zostanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto - odbędzie się też premiera nowego teledysku Kamila Bednarka.

 

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał jako frontman formacji StarGuardMuffin. Rozgłos przyniosło mu II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN. Debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj” w grudniu 2010 osiągnął miano Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy. Tego samego roku młodzi muzycy wyjechali do legendarnego studia Boba Marley'a „Tuff Gong", w Kingston na Jamajce, gdzie zrealizowali pięć własnych kompozycji. W czerwcu 2011 ukazała się epka o wymownym tytule „Jamaican Trip”. W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy” na antenie TVP2. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie. W 2013 roku koncert zespołu otworzył Przystanek Woodstock. W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie. W listopadzie 2012 ukazała się płyta zespołu „BEDNAREK”, zatytułowana „Jestem”. Utwory takie jak „Jestem sobą...”, „Think About Tomorrow”, nastrojowa „Cisza” stanowią na dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

 

Producent filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”: Akson Studio. Koproducenci: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorem Głównym filmu jest Grupa Energa, sponsorem SAUR Neptun Gdańsk. Partnerem filmu jest Gdańsk - Miasto Wolności. Film objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema.

 

„WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI” - w kinach od 4 października.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...