Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.09.2013 A A A
Już we wrześniu nowy teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”
INFORMACJA PRASOWA
Fot: mentalporn_sm1. Źródło: materiał prasowy

Kamil Bednarek jamajskie brzmienia reggae przenosi do Stoczni Gdańskiej. W industrialnych przestrzeniach, w których słychać jeszcze echo epokowych politycznych wydarzeń, powstał teledysk do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Jak zapowiada Bednarek, będzie to nowoczesna aranżacja utworu „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty. Premiera teledysku przewidziana jest na wrzesień.


W filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. W filmie zobaczymy wybitnych polskich aktorów - w rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara za „Pianistę” Paweł Edelman.

 

We wrześniu - kiedy film Wajdy będzie miał swoją światową premierę na festiwalu w Wenecji i zaprezentowany zostanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto - odbędzie się też premiera nowego teledysku Kamila Bednarka.

 

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał jako frontman formacji StarGuardMuffin. Rozgłos przyniosło mu II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN. Debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj” w grudniu 2010 osiągnął miano Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy. Tego samego roku młodzi muzycy wyjechali do legendarnego studia Boba Marley'a „Tuff Gong", w Kingston na Jamajce, gdzie zrealizowali pięć własnych kompozycji. W czerwcu 2011 ukazała się epka o wymownym tytule „Jamaican Trip”. W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy” na antenie TVP2. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie. W 2013 roku koncert zespołu otworzył Przystanek Woodstock. W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie. W listopadzie 2012 ukazała się płyta zespołu „BEDNAREK”, zatytułowana „Jestem”. Utwory takie jak „Jestem sobą...”, „Think About Tomorrow”, nastrojowa „Cisza” stanowią na dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

 

Producent filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”: Akson Studio. Koproducenci: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorem Głównym filmu jest Grupa Energa, sponsorem SAUR Neptun Gdańsk. Partnerem filmu jest Gdańsk - Miasto Wolności. Film objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema.

 

„WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI” - w kinach od 4 października.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...