Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.09.2013 A A A
CLUBBING I FOODING łączą siły!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

MOMU w swoim nowym repertuarze muzycznym na jesień postanawia sięgnąć do źródeł i zebrać pod jednym dachem prekursorów polskiej sceny muzyki elektronicznej. Zaproszenie przyjęli m. in. Robert Kobryń, Hywel, Goga M, Mikobene i inni – nie mniej rozpoznawalni. To pierwsze tego typu, coraz częściej spotykane na Zachodzie, połączenie elementów kultury klubowej z kulinarną.


W Warszawie dość powszechnie zaczęło krążyć stwierdzenie, że „clubbing umarł”. Piszą o tym kulturalni recenzenci, mawia się tak w towarzystwie, że skończyły już się czasy nocnych, taksówkowych maratonów, elektronicznej muzyki puszczanej do rana i afterów. Nie jest jednak prawdą, że skończył się popyt na tę formę rozrywki. Miasto, jakkolwiek zdominowane przez coraz mniej sprofilowaną ofertę muzyczną, wciąż jest domem rzeszy ludzi, którzy choć dziś są już po trzydziestce, nadal lubią „tupnąć nóżką”, a ich gusta z biegiem czasu stały się jeszcze bardziej wyrafinowane.

 

Coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu staje się „fooding”. Warszawa budzi się z kulinarnego letargu – jakość, smak i innowacyjność przygotowywanych w domach i knajpach potraw są coraz istotniejsze. Stąd też pomysł połączenia pod jednym dachem tych dwóch światów.

 

- Szukaliśmy formuły, która pozwoli przypomnieć nam czasy przemieszczania się po kulturalnej mapie miasta za konkretnymi cyklami muzycznymi i artystami. Potrzeba nam miejsc, do których można uderzać w ciemno, wiedząc, że spotka się tam odpowiednich ludzi i najwyższy, sprawdzony poziom muzyki elektronicznej. Nasza oferta artystyczna to zatem odpowiedź na zapotrzebowanie osób, które z wiekiem nie weszły w wygodne kapcie, nadal mają siłę tańczyć do późnych godzin, mieć swój sprawdzony bar i nieskrępowany klimat, a przede wszystkim miejsce, które da im jednocześnie ciekawe doświadczenia koktajlowe – mówi Bartosz Stroiński, organizator wydarzeń w MOMU.gastrobar.

 

MOMU to nowe cykle imprez adresowane do osób, które na przestrzeni dwóch ostatnich dekady nie siedziały wieczorami w domach oraz tych, których rodzice często nie puszczali jeszcze z domu. - Pod wieloma względami życie nocne w Warszawie po 1989 roku rozpoczęło się właśnie tutaj. Chcemy twórczo nawiązać do tej tradycji. Zaproszeni do projektu muzycy to ludzie, którzy na stałe wpisali się do panteonu warszawskich DJ-ów. Znani, sprawdzeni i przynoszący ze sobą dobry klimat oraz najbardziej rozrywkowych bywalców. Będą to m. in. Hywel, Robert Kobryń, Stroiński Beat, Goga M i wielu innych – mówi Marcin Wachowicz, współwłaściciel MOMU.

 

MOMU.gastrobar chce również łączyć fooding i clubbing. - Od jakiegoś czasu obserwujemy modę na tzw. fooding. Knajpy coraz częściej zapraszają na specjalne weekendowe danie, wydarzenia. Jedzenie i rozmowa o nim stają się pełnoprawną częścią naszej kultury. Dlatego chcemy połączyć te dwie rzeczy, dając naszym muzycznym gościom możliwość współpracy przy planowaniu weekendowego menu z jedzeniem i naszymi świeżymi koktajlami – dodaje Marcin Wachowicz.

 

Weekendowym wydarzeniom muzycznym towarzyszyć więc będą elementy oferty z kuchni i baru MOMU.gastrobar, w tym oczywiście kolejne edycje VISITING CHEF, w którym kuchnia MOMU przejmowana jest przez mniej lub bardziej znane osoby o ukrytych kulinarnych pasjach (w następnej kolejności m.in. Liestyle i MAMASTUDIO).

 

Daty nadchodzących imprez – wrzesień:


SOBOTA 7.09, godz. 20.00

 

OTWARCIE SEZONU JESIENNEGO

 

MO'MUSIC: RITMO PROFUNDO - DJ HYWEL (IBIZA GLOBAL RADIO, Warszawa)

 

Pierwsza jesienna edycja cyklu MO'MUSIC, na którą zapraszamy z przedstawicielem polski na falach Ibiza Global Radio, jednej z najważniejszych rozgłośni muzyki elektronicznej na świecie.

 

SOBOTA 14.09, godz. 20.00

 

MO'MUSIC: RITMO PROFUNDO - DJ HYWEL (IBIZA GLOBAL RADIO, Warszawa)

 

PIĄTEK 20.09, godz. 21.00

 

MASTERS OF MUSIC UNITE: VIADRINA (Bpitch Control / Pets Recordings / Klasse Recordings) + DJ KUVAU

 

Wspólnie z KUVAUem zapraszamy na wyjątkową edycję Masters Of Music Unite - występ młodych wilków polskiego house'u spod skrzydeł Catz 'N Dogz.

 

SOBOTA 21.09, godz. 20.00

 

MO'MUSIC: RITMO PROFUNDO - DJ HYWEL (IBIZA GLOBAL RADIO, Warszawa)

 

SOBOTA 28.09, godz. 21.00

 

MO'BERLIN 1: DJ KUVAU (AIOLI/MOMU, Warszawa)

 

KUVAU żyje i działa pomiędzy Warszawą a Berlinem. Raz w miesiącu będzie przybliżał nam to co najświeższe w berlińskiej elektronice i życiu klubowym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...