Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.09.2013 A A A
Hanna Bakuła o związkach - bezkompromisowo
INFORMACJA PRASOWA

Książka „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” to zbiór przenikliwych spostrzeżeń autorstwa jednej z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce. Hanna Bakuła nie boi się kontrowersyjnych tematów i w sposób dosadny pisze o relacjach damsko-męskich, seksualnych obyczajach Polaków, a także o rolach, jakie odgrywają oni w związkach i nie tylko. Książka ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


O jakiej kobiecie w głębi duszy marzy każdy mężczyzna? I dlaczego jest to raczej „wyjący kudłacz” niż „inteligentna laska”? Jaka relacja naprawdę łączy dziadzię-dzidzię i wnuczkożonkę i czemu ta druga decyduje się na związek z tym pierwszym? Czym charakteryzuje się chłopobab, kobieta rzep lub zdziwieniec?

 

Hanna Bakuła stworzyła swój własny słownik i galerię barwnych postaci, które doskonale odzwierciedlają ludzkie przywary i niuanse damsko-męskich relacji. Choć znaczenie niektórych pojęć wskazuje sama ich nazwa, inne wymagają dodatkowego komentarza. Autorka każde z nich tłumaczy w charakterystyczny dla siebie ironiczny sposób z ogromną dozą humoru.

 

Hanna Bakuła na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i jej najnowsza książka doskonale wpasowuje się w wizerunek odważnej artystki. W swoich tekstach stawia zuchwałe pytania i podsuwa zaskakujące odpowiedzi. Przedstawia „katalog typów” zarówno męskich, jak i damskich, podpowiada, jakich sytuacji lepiej wystrzegać się w związku i w dowcipny, bezpośredni sposób komentuje łóżkowe nawyki i seksualne niedoskonałości kobiet i mężczyzn. Udziela śmiałych porad i zaskakuje przenikliwymi obserwacjami. Odważnie komentuje rzeczywistość i zjawiska, których znaczna część społeczeństwa woli nie zauważać. Przede wszystkim jednak, pod płaszczykiem żartobliwych, luźnych spostrzeżeń, przemyca wiele słodko-gorzkich i boleśnie prawdziwych refleksji dotyczących współczesnego świata i ludzi.

 

O autorce:
Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...