Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.09.2013 A A A
Teatr Powszechny siedzibą Festiwalu KORCZAK 2013
INFORMACJA PRASOWA

Już po raz drugi Teatr Powszechny w Warszawie stanie się główną siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal zostanie zainaugurowany 5 października spektaklem Teatru Powszechnego na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka.


Od 5 października przez 8 festiwalowych dni na deskach Teatru Powszechnego będzie można zobaczyć aż 12 spektakli w wykonaniu artystów z Polski, Włoch i USA. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla maluszków, już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na widzów czekać będzie wiele atrakcji – gry, zabawy i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży, teatralne happeningi, czy spotkania z samymi twórcami spektakli.

 

W sumie w ramach Festiwalu odbędzie się ponad 100 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych w 6 teatrach na terenie Warszawy. występy zagranicznych artystów zostały tak dobrane, aby język nie stanowił bariery dla młodego widza. Wszystkie propozycje mają na celu rozbudzenie zmysłów i otwarcie do odbierania różnych form teatralnych.

 

Festiwal zostanie zainaugurowany spektaklem Teatru Powszechnego w Warszawie na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka, z udziałem wybitnych aktorów, m.in.: Olgi Sawickiej, Mariusza Benoit i Andrzeja Mastalerza.

 

Widowisko teatralne „Do zobaczenia” zamykające Festiwal odbędzie się 12 października na Scenie Dużej Teatru Powszechnego.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu na stronach: www.korczak-festival.pl oraz www.powszechny.com.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...