Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.09.2013 A A A
Teatr Powszechny siedzibą Festiwalu KORCZAK 2013
INFORMACJA PRASOWA

Już po raz drugi Teatr Powszechny w Warszawie stanie się główną siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal zostanie zainaugurowany 5 października spektaklem Teatru Powszechnego na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka.


Od 5 października przez 8 festiwalowych dni na deskach Teatru Powszechnego będzie można zobaczyć aż 12 spektakli w wykonaniu artystów z Polski, Włoch i USA. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla maluszków, już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na widzów czekać będzie wiele atrakcji – gry, zabawy i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży, teatralne happeningi, czy spotkania z samymi twórcami spektakli.

 

W sumie w ramach Festiwalu odbędzie się ponad 100 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych w 6 teatrach na terenie Warszawy. występy zagranicznych artystów zostały tak dobrane, aby język nie stanowił bariery dla młodego widza. Wszystkie propozycje mają na celu rozbudzenie zmysłów i otwarcie do odbierania różnych form teatralnych.

 

Festiwal zostanie zainaugurowany spektaklem Teatru Powszechnego w Warszawie na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka, z udziałem wybitnych aktorów, m.in.: Olgi Sawickiej, Mariusza Benoit i Andrzeja Mastalerza.

 

Widowisko teatralne „Do zobaczenia” zamykające Festiwal odbędzie się 12 października na Scenie Dużej Teatru Powszechnego.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu na stronach: www.korczak-festival.pl oraz www.powszechny.com.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...