Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.02.2012 A A A
O sporcie przy kabarecie
ROZMAWIALI: ADAM MOSTOWSKI I KAROL RZEPECKI
Jarek Marek Sobański. Fot. arch. Zimowej Akcji Kabaretowej

Sport, kabaret i filozofia. Czy to połączenie jest możliwe? Przekonacie się, jeżeli wysłuchacie wywiadu z Jarkiem Markiem Sobańskim, liderem zielonogórskiego kabaretu Słuchajcie zrealizowanego w ramach cyklu "O sporcie przy kabarecie".


- Kabaret został stworzony w małych kameralnych miejscach i to jest najlepsze miejsce dla kabaretu - twierdzi Jarek Marek Sobański, lider zielonogórskiego kabaretu "Słuchajcie". - Rzeczywistość jest taka, że kabaret stał się formą nie tylko sztuki estradowej, tylko po prostu rozrywką...

Jarek Marek Sobański to lider Zielonogórskiego kabaretu "Słuchajcie". Grupa istnieje już od 10 lat i do tej pory zdobyła większość nagród na najważniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecnie obok Marka Sobańskiego kabaret tworzą Tomasz Łupak oraz Janusz Pietruszka.

Jak twierdzą członkowie kabaretu: "okazuje się, ze nie musi być o seksie, grubej teściowej i chudej sekretarce, żeby było śmiesznie."

Więcej dowiecie się z wywiadu zarejestowanego podczas Zimowej Akcji Kabaretowej w Żyrardowie, który można wysłuchać włączając odtwarzacz umieszcony powyżej zdjęcia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wystartował nowy sezon w Klubie Komediowym
W zeszłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nowy sezon w ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Żydowski. Warszawski. Międzynarodowy.
To jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń ...
Były rzecznik policji został stand-uperem
Krzysztof Hajdas przez blisko 30 lat był policjantem, a na emeryturze ...