Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2013 A A A
Jennifer Lawrence wystąpi w ekranizacjach powieści „Skazana” i „Na wschód od Edenu”.
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Lawrence

Jak podały w tym tygodniu amerykańskie media, tegoroczna laureatka Oscara za rolę w „Pamiętniku pozytywnego myślenia” Jennifer Lawrence już wkrótce zagra w ekranizacjach dwóch powieści. Na wielki ekran zostanie przeniesiona „Skazana” Hannah Kent oraz słynna powieść Johna Steinbecka, „Na wschód od Edenu”. Oba filmy wyreżyseruje Gary Ross, z którym Lawrence współpracowała przy kinowym hicie „Igrzyska śmierci”.


Książka „Skazana” jest literackim debiutem Hannah Kent. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej kobiety skazanej w Islandii na śmierć. Jennifer Lawrence wcieli się w rolę tytułowej skazanej, czyli Agnes Magnúsdóttir. Powieść zbiera doskonałe recenzje, które z pewnością przyspieszyły decyzję o zakupie praw do ekranizacji. Polskie wydanie książki ukazało się na początku września tego roku nakładem Prószyńskiego i S-ki.

 

„Na wschód od Edenu” należy do klasyki literatury światowej i jest uznawana za najwybitniejszą powieść Johna Steinbecka. Film Gary’ego Rossa będzie drugą kinową adaptacją tego dzieła - w 1955 roku na ekrany kin wszedł film Elii Kazana z niezapomnianą rolą Jamesa Deana. „Na wschód od Edenu” opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Jennifer Lawrence zostanie powierzona rola demonicznej Kathy Ames, matki Arona i Kaleba Trasków. Dzieła Johna Steinbecka od 2011 wznawia Prószyński i S-ka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...