Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2013 A A A
Jennifer Lawrence wystąpi w ekranizacjach powieści „Skazana” i „Na wschód od Edenu”.
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Lawrence

Jak podały w tym tygodniu amerykańskie media, tegoroczna laureatka Oscara za rolę w „Pamiętniku pozytywnego myślenia” Jennifer Lawrence już wkrótce zagra w ekranizacjach dwóch powieści. Na wielki ekran zostanie przeniesiona „Skazana” Hannah Kent oraz słynna powieść Johna Steinbecka, „Na wschód od Edenu”. Oba filmy wyreżyseruje Gary Ross, z którym Lawrence współpracowała przy kinowym hicie „Igrzyska śmierci”.


Książka „Skazana” jest literackim debiutem Hannah Kent. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej kobiety skazanej w Islandii na śmierć. Jennifer Lawrence wcieli się w rolę tytułowej skazanej, czyli Agnes Magnúsdóttir. Powieść zbiera doskonałe recenzje, które z pewnością przyspieszyły decyzję o zakupie praw do ekranizacji. Polskie wydanie książki ukazało się na początku września tego roku nakładem Prószyńskiego i S-ki.

 

„Na wschód od Edenu” należy do klasyki literatury światowej i jest uznawana za najwybitniejszą powieść Johna Steinbecka. Film Gary’ego Rossa będzie drugą kinową adaptacją tego dzieła - w 1955 roku na ekrany kin wszedł film Elii Kazana z niezapomnianą rolą Jamesa Deana. „Na wschód od Edenu” opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Jennifer Lawrence zostanie powierzona rola demonicznej Kathy Ames, matki Arona i Kaleba Trasków. Dzieła Johna Steinbecka od 2011 wznawia Prószyński i S-ka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...