Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2013 A A A
Jennifer Lawrence wystąpi w ekranizacjach powieści „Skazana” i „Na wschód od Edenu”.
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Lawrence

Jak podały w tym tygodniu amerykańskie media, tegoroczna laureatka Oscara za rolę w „Pamiętniku pozytywnego myślenia” Jennifer Lawrence już wkrótce zagra w ekranizacjach dwóch powieści. Na wielki ekran zostanie przeniesiona „Skazana” Hannah Kent oraz słynna powieść Johna Steinbecka, „Na wschód od Edenu”. Oba filmy wyreżyseruje Gary Ross, z którym Lawrence współpracowała przy kinowym hicie „Igrzyska śmierci”.


Książka „Skazana” jest literackim debiutem Hannah Kent. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej kobiety skazanej w Islandii na śmierć. Jennifer Lawrence wcieli się w rolę tytułowej skazanej, czyli Agnes Magnúsdóttir. Powieść zbiera doskonałe recenzje, które z pewnością przyspieszyły decyzję o zakupie praw do ekranizacji. Polskie wydanie książki ukazało się na początku września tego roku nakładem Prószyńskiego i S-ki.

 

„Na wschód od Edenu” należy do klasyki literatury światowej i jest uznawana za najwybitniejszą powieść Johna Steinbecka. Film Gary’ego Rossa będzie drugą kinową adaptacją tego dzieła - w 1955 roku na ekrany kin wszedł film Elii Kazana z niezapomnianą rolą Jamesa Deana. „Na wschód od Edenu” opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Jennifer Lawrence zostanie powierzona rola demonicznej Kathy Ames, matki Arona i Kaleba Trasków. Dzieła Johna Steinbecka od 2011 wznawia Prószyński i S-ka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...