Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2013 A A A
Amerykański matoł - opowiadania
INFORMACJA PRASOWA

We wrześniu w księgarniach ukazał się debiutancki zbiór opowiadań blogera Michała Wichowskiego zatytułowany "Amerykański matoł". Książkę wydała Warszawska Firma Wydawnicza.


Autor opowiadań zawartych w zbiorze "Amerykański matoł" wprowadza czytelnika w męską wędrówkę bohaterów po świecie i w głąb siebie. Każdy z nich przeżywa drugie, znacznie ciekawsze życie w marzeniach, wspomnieniach i wyobraźni. Bezdomni z poczekalni dworcowej na amerykańskim Południu, elektryk z Chicago, nowojorska prostytutka czy samotny mężczyzna powracający do rodzinnego miasteczka na polskiej prowincji - to tylko kilka spośród postaci, które znalazły się w opowiadaniach.

 

Autor prowadzi je niby utartymi ścieżkami, ale w każdej historii dociera do zaskakujących wniosków popartych głęboką autorefleksją i bezlitosną samooceną.

 

To książka szczera i odważna, przeznaczona zarówno dla mężczyzn, którzy znajdą w niej własne rozterki, jak i dla kobiet próbujących zrozumieć pozornie prosty męski punkt widzenia.

 

Michał Wichowski - ur. 1965 w Rawie Mazowieckiej. Dziennikarz, autor popularnego bloga "Świat się śmieje".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...