Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2013 A A A
Amerykański matoł - opowiadania
INFORMACJA PRASOWA

We wrześniu w księgarniach ukazał się debiutancki zbiór opowiadań blogera Michała Wichowskiego zatytułowany "Amerykański matoł". Książkę wydała Warszawska Firma Wydawnicza.


Autor opowiadań zawartych w zbiorze "Amerykański matoł" wprowadza czytelnika w męską wędrówkę bohaterów po świecie i w głąb siebie. Każdy z nich przeżywa drugie, znacznie ciekawsze życie w marzeniach, wspomnieniach i wyobraźni. Bezdomni z poczekalni dworcowej na amerykańskim Południu, elektryk z Chicago, nowojorska prostytutka czy samotny mężczyzna powracający do rodzinnego miasteczka na polskiej prowincji - to tylko kilka spośród postaci, które znalazły się w opowiadaniach.

 

Autor prowadzi je niby utartymi ścieżkami, ale w każdej historii dociera do zaskakujących wniosków popartych głęboką autorefleksją i bezlitosną samooceną.

 

To książka szczera i odważna, przeznaczona zarówno dla mężczyzn, którzy znajdą w niej własne rozterki, jak i dla kobiet próbujących zrozumieć pozornie prosty męski punkt widzenia.

 

Michał Wichowski - ur. 1965 w Rawie Mazowieckiej. Dziennikarz, autor popularnego bloga "Świat się śmieje".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...