Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2013 A A A
Fotograficzna Publikacja Roku podczas Print Control Week
INFORMACJA PRASOWA

Wystawę Fotograficznej Publikacji Roku 2013 będzie można zobaczyć w październiku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach print control week. Wystawa towarzyszyć będzie premierze drugiego numeru rocznika Print Control oraz prezentacji najciekawszych polskich projektów drukowanych. Od 4 do 12 października w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędą się spotkania z projektantami, krytykami i wydawcami niezależnych publikacji fotograficznych i artystycznych. Fotofestiwal jest współorganizatorem tego wydarzenia.


FOTOGRAFICZNA PUBLIKACJA ROKU
Fotograficzna Publikacja Roku to konkurs i wystawa, podczas których nagradzane i prezentowane są najlepsze polskie książki fotograficzne. Na wystawie można zobaczyć projekty, które wyróżniają się przede wszystkim doskonałą fotografią, ale także dopracowaną grafiką i odważną, nietuzinkową koncepcją. W 2013 roku nagrody przyznano w dwóch kategoriach: self-publishing i książka fotograficzna. Organizatorami konkursu są: FOTOFESTIWAL – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Artystyczna Book Off oraz Miejsce Fotografii.

 

PRINT CONTROL
Rocznik Print Control No. 2 ukazuje bieżącą panoramę polskiego designu drukowanego. Publikacja zawiera prezentację ponad 100 najciekawszych projektów drukowanych wraz z opisami technicznymi. Czytelnik dowie się m.in. jak dekoracyjność wpływa na projektowanie, ile pracy i wyobraźni potrzeba do tworzenia własnej niezależnej publikacji? Rocznik print control jest współwydany przez wydawnictwo txt publishing oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
40-lecie Pągowskiego w Częstochowie
Czterdziestolecie pracy twórczej Andrzeja Pągowskiego to okazja ...
Festiwal Przemiany już we wrześniu w Warszawie
Czy tylko ludzie potrafią tworzyć? Samodzielne maszyny i inteligentne ...
Czyje prace zobaczymy na Festiwalu NARRACJE w Oliwie? Wyniki otwartego naboru prac
10. edycja Festiwalu NARRACJE, organizowanego przez Instytut ...
Muzeum Polskiej Wódki: Wycieczka przez kilka wieków mocno zakrapianej historii /zdjęcia/
Już wkrótce otwarcie jedynego w Polsce i na świecie muzeum ...