Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2013 A A A
To nie nowy Władca Pierścieni, to kolejny Debeściak
INFORMACJA PRASOWA
Gwiazdą imprezy będzie kabaret Łowcy.B. Fot.: arch. Zimowej Akcji Kabaretowej

XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa, potocznie nazywana przez widzów - Debeściakiem,  z początkiem jesieni wprowadzi nas w nowy, mroczny (tak mroczny jak mroczny może być tylko sam mrok, czyli bardzo) klimat fantasy - rodem z Władcy Pierścieni i znanej wszystkim Gry o Tron. Wszystko zacznie się w piątek 4 października w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej.


Starcie piątkowe to „kabaretowe 3 po 3” gdzie kabarety DNO, Nowaki i Paranienormalni wszelkimi możliwymi sposobami, potraktują nas swoją ko(s)miczną, premierową magią śmiechu do rozpuku, powodując wytężoną pracę mięśni brzucha i prawdopodobnie nadwyrężenia żuchwy, o innych efektach ubocznych nie wspominając.

 

Sobotnie kabarety konkursowe uczestniczące w tym epickim wydarzeniu skumulują swoje wysiłki i w pełnym rynsztunku (skecze, monologi, stand up, pantomima i inne) ruszą ku sobie, w walce o najwyższe podium, wieczną chwałę i niepodważalny tytuł Debeściaka, Beściaka i Ściaka AD 2013. Ciekawostką wieczoru będzie przygotowany przez każdy konkursowy kabaret – autorski film, właśnie w klimacie fantasy – tutaj może nas czekać dosłownie wszystko! Jedynym Jury – najbardziej subiektywnym, stronniczym i „jakimśtam”, będzie już tradycyjnie publiczność, głosując specjalnym kuponem na swojego faworyta (z góry wiadomo, że wybór będzie trudny).

 

Finał Debeściaka, to już niedzielna wyprawka, na którą składać będą się zwycięzcy z soboty i gwiazda w lśniącej zbroi albo żółtym sweterku, kabaret Łowcy.B! Smoki, elfy, gadające drzewa i uciekające przed każdym traszki, to nic w porównaniu z tym co dziać będzie się w ten piękny październikowy weekend. Gdyby Sauron mógłby zobaczyć co będzie się działo, żaden Frodo nie byłby potrzebny, ba! Frodo miałby wykupione bilety w pierwszym rzędzie! Gdyby Isildur nie złamał  miecza – zastawiłby go w lombardzie i sam kupił bilet, gdyby gdyby! to by dopiero było! Krew, pot, łzy, złote warkocze, niezdecydowane kobiety uwięzione w wieżach i magiczne laski to zupełnie inna bajka!

 

PROGRAM XII Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej

Piątek – 04.10.2013 r. godz. 19.00

Kabaret DNO
Kabaret NOWAKI
Kabaret Paranienormalni

 

Sobota – 05.10.2013 r. godz. 16.00 - KONKURS

kabarety konkursowe:
KABARET TIRURIRU
Kabaret INACZEJ
Kabaret 44-200
Ścibor Szpak
Kabaret Słuchajcie
Kabaret Świerszczychrząszcz

Niedziela – 06.10.2013 r. godz. 17.00 - FINAŁ
- kabarety finałowe
- Kabaret Łowcy.B

 

Więcej informacji na www.palac.art.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...