Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2013 A A A
Keb’ Mo’ w Katowicach: „Nie mogę się doczekać gry na Rawie!”!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy. Źródło: rawablues.com

Największa gwiazda 33 edycji Rawa Blues Festival jest już na Śląsku. Tuż przed godziną 10.00 Keb’ Mo’ wraz z towarzyszącym mu zespołem wylądowali na lotnisku w Pyrzowicach. W czwartkowe popołudnie, w katowickim Novotelu artysta spotkał się z dziennikarzami.


Organizatorzy Festiwalu przygotowali niespodziankę dla wybitnego muzyka. Okazją stały się przypadające właśnie 3 października 62. urodziny Kevina Moore’a (bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko gwiazdy zza Oceanu). Podczas briefingu prasowego na salę wjechał ogromny tort sygnowany zarówno logiem Rawa Blues jak i liczbą urodzin i nazwiskiem gwiazdy, artyście odśpiewano również gromkie „Happy Birthday!” po czym Irek Dudek złożył życzenia.

 

Keb’ Mo’, mimo zmęczenia podróżą i skutkami różnicy czasu między USA a Polską, bardzo pozytywnie przyjął życzenia, osobiście kroił i rozdawał tort, a przede wszystkim chętnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy. Podobnie jak w wideo-zaproszeniu, które przygotował specjalnie dla fanów Rawy na YouTube, wyraził swoją fascynację festiwalem oraz że nie może się doczekać możliwości gry przed polską publicznością.

 

Keb’Mo’ wyjdzie na scenę katowickiego „Spodka” w sobotę o 20.50. Jego występ potrwa półtorej godziny. Koncert finałowy 33 edycji Rawa Blues Festival rozpocznie się o 16.30. Wystąpi w nim plejada amerykańskich tuzów bluesa: The Stone Foxes, Ruthie Foster, Heritage Blues Orchestra, Otis Taylor oraz James Blood Ulmer, który zaprezentuje się w unikatowym duecie z dyrektorem Festiwalu Irkiem Dudkiem.

 

„Największy na świecie bluesowy festiwal w zamkniętym pomieszczeniu” ruszy punktualnie o 11.00. Po raz kolejny Rawa Blues nie ograniczy się tylko do muzyki. W antresoli „Spodka” zorganizowany zostanie Tygiel Kulturalny, w którym znajdzie się miejsce zarówno dla bluesowej poezji, jak i sztuk pięknych.

 

Po zakończeniu koncertów gwiazd w „Spodku”, bluesa będzie można również posłuchać w oficjalnych klubach Rawy Blues, rozproszonych w stolicy Górnego Śląska. I tak: w Katofonii (ul. Mariacka) zagra Cheap Tobacco, Klawiatura Klub Kulturalny (al. Korfantego) zaprasza na koncert Marek Tymkoff Trio, w Scenerii (ul. Mariacka) będzie można posłuchać Pawła Izdebskiego, natomiast w kolebce festiwalu, czyli klubie Akant (ul. Teatralna) wystąpi Willie Mae Unit.

 

Do 4 października trwa przedsprzedaż biletów na tegoroczny festiwal, a 5 października, tj. w dniu imprezy bilety będą do nabycia przed wejściem głównym do Spodka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...