Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2013 A A A
Keb’ Mo’ w Katowicach: „Nie mogę się doczekać gry na Rawie!”!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy. Źródło: rawablues.com

Największa gwiazda 33 edycji Rawa Blues Festival jest już na Śląsku. Tuż przed godziną 10.00 Keb’ Mo’ wraz z towarzyszącym mu zespołem wylądowali na lotnisku w Pyrzowicach. W czwartkowe popołudnie, w katowickim Novotelu artysta spotkał się z dziennikarzami.


Organizatorzy Festiwalu przygotowali niespodziankę dla wybitnego muzyka. Okazją stały się przypadające właśnie 3 października 62. urodziny Kevina Moore’a (bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko gwiazdy zza Oceanu). Podczas briefingu prasowego na salę wjechał ogromny tort sygnowany zarówno logiem Rawa Blues jak i liczbą urodzin i nazwiskiem gwiazdy, artyście odśpiewano również gromkie „Happy Birthday!” po czym Irek Dudek złożył życzenia.

 

Keb’ Mo’, mimo zmęczenia podróżą i skutkami różnicy czasu między USA a Polską, bardzo pozytywnie przyjął życzenia, osobiście kroił i rozdawał tort, a przede wszystkim chętnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy. Podobnie jak w wideo-zaproszeniu, które przygotował specjalnie dla fanów Rawy na YouTube, wyraził swoją fascynację festiwalem oraz że nie może się doczekać możliwości gry przed polską publicznością.

 

Keb’Mo’ wyjdzie na scenę katowickiego „Spodka” w sobotę o 20.50. Jego występ potrwa półtorej godziny. Koncert finałowy 33 edycji Rawa Blues Festival rozpocznie się o 16.30. Wystąpi w nim plejada amerykańskich tuzów bluesa: The Stone Foxes, Ruthie Foster, Heritage Blues Orchestra, Otis Taylor oraz James Blood Ulmer, który zaprezentuje się w unikatowym duecie z dyrektorem Festiwalu Irkiem Dudkiem.

 

„Największy na świecie bluesowy festiwal w zamkniętym pomieszczeniu” ruszy punktualnie o 11.00. Po raz kolejny Rawa Blues nie ograniczy się tylko do muzyki. W antresoli „Spodka” zorganizowany zostanie Tygiel Kulturalny, w którym znajdzie się miejsce zarówno dla bluesowej poezji, jak i sztuk pięknych.

 

Po zakończeniu koncertów gwiazd w „Spodku”, bluesa będzie można również posłuchać w oficjalnych klubach Rawy Blues, rozproszonych w stolicy Górnego Śląska. I tak: w Katofonii (ul. Mariacka) zagra Cheap Tobacco, Klawiatura Klub Kulturalny (al. Korfantego) zaprasza na koncert Marek Tymkoff Trio, w Scenerii (ul. Mariacka) będzie można posłuchać Pawła Izdebskiego, natomiast w kolebce festiwalu, czyli klubie Akant (ul. Teatralna) wystąpi Willie Mae Unit.

 

Do 4 października trwa przedsprzedaż biletów na tegoroczny festiwal, a 5 października, tj. w dniu imprezy bilety będą do nabycia przed wejściem głównym do Spodka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...