Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.10.2013 A A A
Widowisko „Bal w Operze” w Wytwórni
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już 19 października 2013 r. (sobota) o godz. 18:00 w łódzkiej Wytwórni (ul. Łąkowa 29) rozpocznie się wyjątkowe widowisko Bal w Operze. W inscenizacji przygotowanej przez Darię Anfelli i Lecha Raczaka zobaczymy m.in. aktorów Teatru Nowego, Orkiestrę Symfoniczną grającą na żywo, akrobatów i iluzjonistę. Widowisko poprzedzi teatr mody Bal Glamour przygotowany przez awangardowy duet Transmode.


Plenerowe widowisko w Wytwórni to przedsmak repertuarowego spektaklu Bal w Operze, którego premiera już 7 listopada w Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15).

 

Daria Anfelli – aktorka, reżyserka, autorka. Skończyła studia dramaturgiczne na Uniwersytecie w Bolonii. Pracę teatralną zaczęła w niezależnej grupie teatralnej Ciotola w Weronie. Pracowała w Teatrze Ósmego Dnia. Prowadziła liczne staże i warsztaty teatralne w całej Europie. Jako krytyk teatralny współpracowała z kilkoma periodykami. Opublikowała w pismach włoskich tłumaczenia licznych polskich tekstów literackich i eseistycznych. Aktualnie mieszka w Weronie.

 

Lech Raczak – reżyser i dramaturg, współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia, w latach 70-tych i 80-tych kierownik artystyczny i reżyser wszystkich przedstawień tego zespołu. Nazywany jest „pomnikiem scenicznej wrażliwości”, „legendą teatru poszukującego w Polsce”. Był dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego w Poznaniu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta”. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracował jako reżyser z niezależnymi zespołami w Polsce i we Włoszech. Jest autorem tekstów o teatrze „Szaleństwo i metoda”.

 

Transmode (Roman Chruściel i Dariusz Jędrzejek) – artyści i niezależni projektanci tworzący unikatowe kolekcje inspirowane sztuką różnych kultur i subkultur. Zawsze kontrowersyjni, ponadczasowi i awangardowi. Styl duetu kipi energią i zmysłowością, ich kostiumy stymulują umysł i ciało. W swoich pokazach zawsze kierują się mottem „tendencje na inną świadomość”. Są laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: Specjalna Złota Nitka 2007 – Kolekcja Full Glamour, Honorowa Złota Nitka 2012, Oskary Mody, Moda Media, Oskary Fashion, Fashion Music Film Festiwal. W „Newsweeku” Michał Zaczyński napisał o nich: „Niepokorni, konsekwentni, oddani swojej wizji. Kochani i niezrozumiani – za życia stali się legendą Łodzi”. Przygotowany przez nich teatr mody Tuwim Glamour to wariacja i satyra na temat mody oraz współczesnych i fantastyczno-mitycznych kreacji balowych, wieczorowych i wizytowych.

 

Widowisko Bal w Operze oraz teatr mody Bal Glamour odbywa się w ramach obchodów Roku Tuwima (www.rok-tuwima.pl).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...