Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.10.2013 A A A
Widowisko „Bal w Operze” w Wytwórni
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już 19 października 2013 r. (sobota) o godz. 18:00 w łódzkiej Wytwórni (ul. Łąkowa 29) rozpocznie się wyjątkowe widowisko Bal w Operze. W inscenizacji przygotowanej przez Darię Anfelli i Lecha Raczaka zobaczymy m.in. aktorów Teatru Nowego, Orkiestrę Symfoniczną grającą na żywo, akrobatów i iluzjonistę. Widowisko poprzedzi teatr mody Bal Glamour przygotowany przez awangardowy duet Transmode.


Plenerowe widowisko w Wytwórni to przedsmak repertuarowego spektaklu Bal w Operze, którego premiera już 7 listopada w Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15).

 

Daria Anfelli – aktorka, reżyserka, autorka. Skończyła studia dramaturgiczne na Uniwersytecie w Bolonii. Pracę teatralną zaczęła w niezależnej grupie teatralnej Ciotola w Weronie. Pracowała w Teatrze Ósmego Dnia. Prowadziła liczne staże i warsztaty teatralne w całej Europie. Jako krytyk teatralny współpracowała z kilkoma periodykami. Opublikowała w pismach włoskich tłumaczenia licznych polskich tekstów literackich i eseistycznych. Aktualnie mieszka w Weronie.

 

Lech Raczak – reżyser i dramaturg, współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia, w latach 70-tych i 80-tych kierownik artystyczny i reżyser wszystkich przedstawień tego zespołu. Nazywany jest „pomnikiem scenicznej wrażliwości”, „legendą teatru poszukującego w Polsce”. Był dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego w Poznaniu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta”. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracował jako reżyser z niezależnymi zespołami w Polsce i we Włoszech. Jest autorem tekstów o teatrze „Szaleństwo i metoda”.

 

Transmode (Roman Chruściel i Dariusz Jędrzejek) – artyści i niezależni projektanci tworzący unikatowe kolekcje inspirowane sztuką różnych kultur i subkultur. Zawsze kontrowersyjni, ponadczasowi i awangardowi. Styl duetu kipi energią i zmysłowością, ich kostiumy stymulują umysł i ciało. W swoich pokazach zawsze kierują się mottem „tendencje na inną świadomość”. Są laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: Specjalna Złota Nitka 2007 – Kolekcja Full Glamour, Honorowa Złota Nitka 2012, Oskary Mody, Moda Media, Oskary Fashion, Fashion Music Film Festiwal. W „Newsweeku” Michał Zaczyński napisał o nich: „Niepokorni, konsekwentni, oddani swojej wizji. Kochani i niezrozumiani – za życia stali się legendą Łodzi”. Przygotowany przez nich teatr mody Tuwim Glamour to wariacja i satyra na temat mody oraz współczesnych i fantastyczno-mitycznych kreacji balowych, wieczorowych i wizytowych.

 

Widowisko Bal w Operze oraz teatr mody Bal Glamour odbywa się w ramach obchodów Roku Tuwima (www.rok-tuwima.pl).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...