Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.10.2013 A A A
Chciałbyś mieć służącą?
REDAKCJA

Możesz ją wygrać w naszym nowym konkursie. Chodzi o powieść Eriki Robuck "Służąca Hemingwaya", która we wrześniu ukazała się na rynku wydawniczym.


Co trzeba zrobić? Zapoznać się z regulaminem konkursów (zamieszczonym na dole portalu) oraz odpowiedzieć na pytanie: jak zginął Ernest Miller Hemingway? Na poprawne odpowiedzi czekamy do 31 października pod adresem mailowym: promocja@kulturownia.pl. Książki otrzymają cztery pierwsze osoby, które prześlą właściwą odpowiedź. Sponsorem konkursu jest wydawca książki Prószyński i S-ka.

 

"Służąca Hemingwaya" to historia młodzieńczej fascynacji i skrywanego pożądania, wpleciona w barwny życiorys słynnego pisarza.

 

Latem 1935 roku do domu państwa Hemingwayów na wyspie Key West wprowadza się młoda służąca, córka biednego amerykańskiego rybaka i Kubanki, Mariella Bennet. Znany ze słabości do młodych kobiet „Papa” traktuje Mariellę jak córkę, lecz także rozbudza w niej namiętność. Mirella jest rozdarta między pożądaniem zaborczego pracodawcy, a pragnieniem prostego szczęścia i miłości, które może jej dać weteran wojenny, Gavin Murray. Cieniem nad upalnym florydzkim latem kładzie się potężny huragan, grożący życiu nie tylko rodziny Marielli, ale i setek weteranów wysłanych na skraj Florydy do budowy mostu łączącego wysepki z lądem. Młoda służąca staje przed groźbą utraty najdroższych jej osób.

 

Erika Robuck – ceniona amerykańska autorka powieści historycznych, często inspirowanych biografiami znanych postaci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...