Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2013 A A A
CZUBASZEK debiutuje
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Maria Czubaszek potrafi rozpalić każdą dyskusję. W improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy” gra babcię. W listopadzie pojawi się na wielkim ekranie również w roli babci – zadebiutuje w dubbingu w bajce „Rysiek Lwie Serce”. Takiej babci życzyłby sobie każdy wnuczek.


Głównym bohaterem opowieści jest tytułowy Rysiek. Od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. Wkrótce udowodni światu, że wszystkie Ryśki to fajne wojaki, zwłaszcza gdy mają u boku zawadiackie gadziny jak krokodyl Gustaw z kompleksem smoka.

 

BABCIA, głosu której użycza Maria Czubaszek, bardzo kocha swego wnuka. Martwi ją to, że Rysiek czuje się nieszczęśliwy. Zachęca więc go, by podążał za głosem swego serca i robił to, co uważa za słuszne. Opowiada Ryśkowi o sekretnym opactwie, w którym szkolono dawnych rycerzy. To właśnie dzięki niej chłopiec odnajduje w sobie odwagę, by wyruszyć w swoją pierwszą podróż pełną przygód.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...