Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.10.2013 A A A
Premiera StarDrive już dziś!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Wydawnictwo Techland informuje o premierze StarDrive, strategii 4X, która na nowo definiuje ten gatunek gier. Produkt od dnia dzisiejszego można znaleźć na półkach sklepowych w całej Polsce. StarDrive jest dostępny na platformę PC w cenie 59,90 zł w polskiej wersji językowej.


StarDrive to nowość w planie wydawniczym Techlandu, którą od dziś można nabyć w sklepach w całej Polsce. Gra jest dziełem niezależnego studia deweloperskiego Zero Sum Games. Do dyspozycji graczy oddano osiem zdefiniowanych ras obcych oraz stworzono możliwość wykreowania własnej, wg osobistych preferencji. Kierując losami wybranej przez siebie rasy i przy wykorzystaniu technik dyplomacji, siły militarnej i wpływów ekonomicznych, gracz zdobywa dominację we wszechświecie.

 

„W zeszłym roku dzięki staraniom naszego wydawnictwa wprowadziliśmy na rynek grę Endless Space, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i dała nam do zrozumienia, że ludzie poszukują tego typu rozrywki.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Dlatego cieszymy się, że w naszym planie wydawniczym pojawia się StarDrive, czyli produkcja która uosabia wszystko to, co najlepsze w grach z kanonu 4X, biorąc za wzór takie produkcje jak np. Master of Orion.” – dodaje Gawlikowski.

 

Zgodnie z zasadami strategii typu 4X gracz koncentruje się na czterech głównych elementach – eksploracji, ekspansji, eksploatacji oraz eksterminacji. W początkowej fazie gry posiada ograniczone zasoby. Wydobywając surowce, zdobywając nowe tereny i rozwijając technologie, doprowadza do rozwoju swojego imperium.

 

Rozgrywka w StarDrive toczy się w czasie rzeczywistym i jest połączona z bezstopniowym zoomem, pozwalającym na płynne przejście z szerokiego widoku strategicznego, aż do taktycznego zbliżenia. Gra oferuje system modułowy, pozwalający na konstruowanie statków kosmicznych według własnej wyobraźni. Skład i rozmieszczenie modułów ma decydujące znaczenie dla wydajności każdego z elementów floty. Deweloperzy StarDrive zadbali również o możliwość indywidualizacji uzbrojenia i wyposażenia.

 

StarDrive wyróżnia się oprawą wizualną, przyciągając uwagę graczy atrakcyjnymi widokami przestrzeni kosmicznej i animowanymi przerywnikami fabularnymi.

 

StarDrive od dziś dostępny na rynku na platformę PC w cenie 59,90 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPIKE VOLLEYBALL - DZIŚ PREMIERA SYMULATORA SIATKÓWKI!
Według danych GUS, siatkówka to drugi najpopularniejszy sport ...
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...